Erikçi: “Yumuşak Huyluysak Uysal Koyun Değiliz!”

17 Nisan 2016 Pazar, 20:23

Maltepe  Belediyesi Nisan ayı Meclis toplantısında hararetli tartışmaların yaşanmasının ardından izleyicilerin AK Parti meclis üylerine saldırması sonrası AK Partili Meclis üyeleri Meclis salonunu “güvenliğimiz yok” gerekçesi ile terketmişti. Bu yaşananlar ile ilgili Maltepe Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanı Mehmet Erikçi bir basın açıklaması yaptı.
Erikçi, yaptığı bildiride şu açıklamalara yer verdi;

“Yumuşak Huyluysak Uysal Koyun Değiliz!”

“Sayın Kılıç, Maltepe Belediye Meclisinin bu hale gelmesinin baş aktörüdür. Şöyle ki; Maltepe Belediye Meclis Başkanı Sn. Ziya Hayırlıoğlu’ndan yetkilerini gasp ederek, Maltepe Belediye Meclisini çalışılmaz hale getirmeyi yandaşları ile birlikte başarmışlardır.
Maltepe Belediyesi çalışanlarını, emektarlarını tenzih ederek soruyorum, Maltepe halkının oyları ile seçilmiş muhalafet Meclis Üyelerinin üzerine Maltepe Belediyesi’nden maaş alan kişileri saldırtmak hangi demokraside vardır? O kişileri oraya kim getirmiştir? Kim organize etmiştir? Mesai saatleri içinde o kişilerin oraya gelmesine kim izin vermiştir? Bu işçileri ve arkasındaki kişiler ile ilgili hangi işlemler yaplmıştır? Açıklamasını yapamaz; çünkü altından kendileri çıkacaktır!
Malesef elinde zeytin ağacı olanlar, dilinden küfürü eksik etmediler.
Sanırım, bayan bir meclis üyesine olmadık şekilde müdehale eden, saldıran meclis üyeleri artık Başkan Yardımcısı olur! Sayın Bingöl’ün ve Türkyılmaz’ın tutumları meclisin seviyesini düşürmüştür. Siyasi hesaplarla saldıranlar unutmasın! Bunlara yol veren kılını kıpırdatmayan Sn. Belediye Başkanı da bu olaylara çanak tutmuştur.

Sayın Başkan Arkamızdan Konuşmuş!

Haklı eleştirilerimize tahammül edemeyenler, yüzümüze karşı konuşamadıklarını arkamızdan konuşmuşlar.
Halk bize meclis salonlarında haklarını savunmak için yetki verdi. Sayın Kılıç’ın yandaşlarının küfürünü işitmek, saldırısına uğramak için değil. Sayın Belediye Başkanı’nın Meclis Üyelerimize yaptığı hareket gözümüzden kaçmamıştır. Sayın Başkana yaranmak için kendini sokak kabadayısı sanan Meclis Üyesini de unutmadık. Unutmasınlar ki; Maltepe’de yaptıkları yanlışlara Maltepe halkımızla beraber ‘DUR!’ diyecegiz.
Sayın Başkan arkamızdan konuşacagına mecliste yaptığımız eleştirilere cevap versin.

HANİ SEVGİ KAZANACAKTI,  KİM KAZANDI?

– Mapark Vakası Nedir?  Buna da cevap versin.
– Maltepe’nin 36 sokağını kimlere peşkeş çektiğini anlatsın, bu sokaklardan kim kazanıyor, ona cevap versin.
– Maltepe Devlet Hastanesi acil polikliniğinin önünün otopark yapılması hangi vicdana sığıyor?
– Maltepe sokaklarından toplanan 10 TL’nin 6 TL’si kimin cebine gidiyor? Bunlara cevap versin.
– Selin İlhan Vakası Nedir ? Bunları Anlatsın.
– ‘Sevgi kazanacak’ dediler.  Selin İlhan ve beraberindekiler kazandı. Maltepe Belediyesi’nde bunlar yapılırken Sn.  Başkan ne yapıyordu?

Ulaşım İhalesinde Olanlara Cevap Versin

Kendi partili Belediye Başkanı Mustafa Zengin’in 3 milyon TL’ye yaptığı ulaşım ihalesinin nasıl 21 milyon TL’ye çıktığını anlatsın, buralardan kim kazandı?  Kimlere kazandırıldı? Bunlara cevap versin.
Estetik komisyonunda yapılan plan tadilatlarında kimlere rant sağlandı?
Kendi meclis üyesinin kendi belediyesini mahkemeye verdiğini duyuyoruz. Estetik komisyonunda yapılan plan tadilatlarını açıklasın, buralardan kim kazandı? kim rant sağladı, bunlara cevap versin. Ama ne yazık ki veremez.

Maltepe Belediyesi Adına Kurdurulan
Şirketlerden Kimler Nemalanıyor ?

Maltepe Belediyesi kullanılarak kaç tane şirket kuruldu? Bu şirketlerden kimler huzur hakkı alıyor ?  Kimler Genel Müdür oldu? Kimler bu şirketlere fatura kesti, buralarda hangi işlemler yapıldı? Dönem sonu itibari ile hangi firmaları kar veya zarar etti ? Bunları açıklasın.
Geldiğimiz sürecin sonunda arsaları satılmış, araçlarına haciz konulmuş, alacakları temlik edilmiş 250 milyon TL borç karşılığında ortada olmayan hizmet eser…

SORUYORUZ?

Para nerede? Para yok ise, eser nerede? Eser yok ise, para nerede? Maltepelinin parası nerede?
Son olarak şunu söylemek istiyorum; Faaliyetleri olmadığından, olayı bu hale kurgulayıp bu hale getirmişlerdir.
Sonuç, Maltepenin ocağına dikilen “İNCİR AĞACI…”

resim00

resim01

resim02

resim03

resim04

resim05

resim07

resim08

resim09

resim10

resim11
Fotoğraflar : Selahattin Şimşek/Son Havadis

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz