Erenköy Kız Anadolu Lisesinden “Anlamlı Klip”

24 Aralık 2018 Pazartesi, 18:42

Edinburg Aberdeen Üniversitesi tarafından düzenlenen “Birinci Dünya Savaşanın Bitişinin Yüzüncü Yılı Barış Konseri”ne Erenköy Kız Anadolu Lisesi Okul Müdürü Saadet Berna OCAKCIOĞLU’nun koordinatörlüğünde çekilen bir kliple katıldı.

Erenköy Kız Anadolu Lisesi’nin 107 yıllık tarihi bahçesinde ve İstanbul’un tarihi mekânlarında çekilen klipte, Okul Müdürü Ocakçıoğlu, öğretmen ve öğrenciler beraber türküler seslendirdiler. Tarihe ilk küresel savaş olarak geçen Birinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinin 100. yılı dolayısı ile düzenlenen uluslararası konser  #iPlay4Peace etkinliğinde Erenköy Kız Anadolu Lisesi millet olarak duyduğumuz hissiyatın en güzeli olan Türkülerimizi hep birlikte (Kışlalar Doldu Bugün, Çanakkale Türküsü ve Eledim Eledim) söyleyip çalarak katıldı.

Bu vesile ile “vatan sağ olsun, şanlı bayrak dalgalansın; benim canım feda olsun” duygusuyla canlarını hiçe sayıp feda eden tüm şehitlerimiz, Uluslararası bir barış etkinliğinde bir kez daha  rahmet, minnet ve şükran duygularıyla saygıyla  yad edildi.

Klibi aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=sIY8CoioqJ4

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz