Bölge halkının sağlığında başarılı 20 yıl…

13 Ekim 2019 Pazar, 13:50

20. yılında İbni Sina Tıp Merkezi’nin yeni yönetimi ve Maltepe ilçesinde çalışan yerel basın mensupları kahvaltıda buluştu. Kahvaltıya Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Karadaş, Başhekim Uzm. Dr. Müseyip Hakko, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt ve Acil Servis Koordinatörü Bilgin Torun katılarak, gazeteciler ile paylaşımlarda bulundu. Başhekim Hakko, “20 yıldır oluşturduğumuz güveni korumak için elimizden geldiği kadar çalışıyoruz” dedi. 

 

20. yılında İbni Sina Tıp Merkezi’nin yeni yönetimi ve Maltepe ilçesinde çalışan yerel basın mensupları kahvaltıda buluştu.

Küçükyalı’da bulunan İbni Sina Tıp Merkezi’nin yöneticileri ve doktorları, ilçe basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Karadaş, Başhekim Uzm. Dr. Müseyip Hakko, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt ve Acil Servis Koordinatörü Bilgin Torun’un bulunduğu kahvaltıda paylaşımlarda bulundular.

Tıp merkezi bünyesinde yapılan her şeyin kayıtlı olduğunu söyleyen Hakko, “Hiçbir şekilde toplumun kafasında soru işareti oluşturacak bir olayın olmaması için elimizden gelen her şeyi yapmaktayız” dedi.

Etik ilkelerden ödün vermeden sektörde öncü olmayı hedeflediklerini söyleyen Başhekim Uzm. Dr. Müseyip Hakko, dürüstlük, öncülük, empati, mükemmeliyet, hasta memnuniyeti ve insani değerlere saygının altını çizerek, önem verdiklerini belirtti. Tıp merkezi bünyesinde yapılan her şeyin kayıtlı olduğunu söyleyen Hakko, “Hiçbir şekilde toplumun kafasında soru işareti oluşturacak bir olayın olmaması için elimizden gelen her şeyi yapmaktayız. Maalesef, yasa ve yürütmede olan değişiklikler yüzünden bazı olumsuzluklar olsa da, 20 yıldır oluşturduğumuz güveni korumak için elimizden geldiği kadar çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

7/24 kesintisiz sağlık hizmeti

20 yılı geride bırakan İbni Sina Tıp Merkezi, yeni yönetim anlayışı ile kendisini ilk günkü heyecan, yılların deneyimli hekim kadrosunun yanı sıra yeni açılan ve açılması planlanan poliklinikleriyle Küçükyalı başta olmak üzere Maltepe ilçesi ve çevre ilçelerdeki hastalara en iyi hizmeti sunmak üzere kurumsal kimlik, polikliniklerde fiziki ve modern değişiklikler, profesyonel yönetim anlayışı ile 7/24 kesintisiz sağlık hizmetini hastalarına ve danışanlarına sunuyor. 

Karadaş, sağlıktaki en temel başarının hastanın uzun süren tedavisinde aynı hekimle devam etmesi olduğunu belirtti.

“Sağlıktaki temel başarı, bir hastanın uzun süre aynı hekimle devam etmesidir”

Sağlıktaki en temel başarı, bir hastanın uzun süre tedavisine aynı hekimle devam edebilmesi olduğunu söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Karadaş, “Uzun süre dezavantajlı gruplar ile çalıştım. Özel birtakım çalışmalarda yaptım. 2025 ve sonrasında Türkiye’nin beklediği bir ihtiyacın olduğunu düşünüyoruz. Bu ihtiyaç, evde bakım hizmetlerinin sağlık alanlarında geliştirilmesi gerekiyor. Devlet ve yerel yönetimler de birçok projeler geliştirdiler. Evde sağlık hizmetlerine yönelik çalışmalar geliştirdik. Sağlık Bakanlığı’na başvurularımızı yaptık. Denetimlerimiz tamamlandı. Umuyorum, kısa sürede ruhsatımız çıkmış olacak” şeklinde ifade etti. Bu projenin sosyal sorumluluk projesi olarak da yürüyeceğini söyleyen Karadaş, ihtiyacı olan vatandaşlara ücretsiz bir şekilde hizmet vereceğini bildirdi.

Alanında uzman hekim kadrosuyla kesintisiz sağlık hizmeti
İbni Sina Tıp Merkezi, 20. yılında kuruluşundan bugüne görev alan uzman hekim kadrosu ve modern teknolojik sağlık altyapısıyla  Acil, Göz, Biyokimya, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Cildiye, Psikiyatri, Kulak Burun Boğaz, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Nöroloji, Dahiliye, Psikoloji (Klinik), Diş, Beslenme ve Diyetisyen, Genel Cerrahi ile biyokimya laboratuvarı, ultrasonografi, radyoloji poliklinikleri ile hizmet veriyor. 

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt, lokal anestezi kapsamında yaptığı çalışmalardan bahsetti.

Tıp Merkezi bünyesinde yaptığı genel anestezi çalışmalarını anlatan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt, lokal anestezi kapsamında yaptıklarından da bahsederek, varis, kılcal damar, hemoroid, ben, nasır, göz kırışıklığı tedavilerini de anlattı. Ayrıca, Meme Kanseri haftası sebebiyle erken tanının önemine de değindi.

Yakın zaman içerisinde başlayacak olan evde sağlık hizmetini anlatan Acil Servis Koordinatörü Bilgin Torun, “7/24 hizmet vermeye devam edeceğiz. Profesyonel bir sağlık kadromuz var. Burada yapılmış olan bütün hizmetlerimizin, aynı şekilde evlerde de yapılacak” dedi.

Evde sağlık hizmetiyle 7/24 hizmet verilecek

Yakın zaman içerisinde başlayacak olan evde sağlık hizmetini anlatan Acil Servis Koordinatörü Bilgin Torun, “7/24 hizmet vermeye devam edeceğiz. Profesyonel bir sağlık kadromuz var. Burada yapılmış olan bütün hizmetlerimizin, aynı şekilde evlerde de yapılacak. Ayrıca evde hemşire ve evde yardımcı sağlık personeli hizmetlerinin de olacağını belirten Torun, “Herkesin bu hizmeti alma şansı, tabii ki var. Özellikle engelli, yatağa bağlı ve yaşlı kimselerin hastane ortamına sokulmadan tedavi ve bakım ihtiyacını karşılayacağız” dedi.

Torun, “Özellikle engelli, felçli ve yatağa bağımlı hastalar için İbni Sina Tıp Merkezi tarafından “Evde Sağlık ve Bakım” hizmeti verilmeye hazırlanıyor. Ruhsat işlemlerinin tamamlanmasının ardından kurumun uzman sağlık personeli tarafından hastane stresi, kalabalığı ve kuyruğu olmadan enfeksiyon riskine karşın evde daha ekonomik koşullarda kişiye özel profesyonel sağlık hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar evde bakım hattı ile evde doktor, hemşire, yardımcı sağlık personeli, laboratuvar, psikolog, diyetisyen ve ağız ve diş sağlığı hizmetinin yanısıra danışmanlık, eğitim ve ambulans hizmeti konusunda bilgi sahibi olabilecek” şeklinde ifade etti. 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz