Başkan Kılıç’tan Muharrem sofrasında Atatürk nasihatı

17 Ekim 2015 Cumartesi, 00:47

Muharrem orucunun ikinci gününde Gülensu Mahallesi’nde Kuş ailesine konuk olan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, yer sofrasında orucunu açtı. Çocuklara kitap hediye etti.

sahbas

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Muharrem orucunun ikinci gününde Gülensu Mahallesi’nde yaşayan, İmam ve Saadet Kuş ailesinin konuğu oldu. Aile fertleri ile birlikte yer sofrasında dualar eden ve oruç açan Kılıç, ailenin sorunlarını dinledi. Çocuklara kitap ve oyuncak hediye eden Başkan Kılıç, Mustafa Kemal Atatürk’ü işaret ederek, “Atatürk’ü tanıyor musunuz? Atatürk ülkemizin kurucusu. O’nu okuyun, iyi tanıyın, fikirlerini rehber edinin” nasihatında bulundu.

ŞAHKULU’NDA MUHARREM SOHBETİ

Maltepe Belediyesi tarafından Muharrem Ayı boyunca gerçekleştirilecek olan Muharrem Sohbetleri’nin ilki de dün, Şahkulu Sultan Dergahı’nda yapıldı. Katılımın yoğun olduğu sohbete Alevi Akademisi Onursal Başkanı ve Alevi Dedesi Mustafa Düzgün, İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, yazar ve senarist Ahmet Turgut konuşmacı olarak katıldı. Muharrem ve Kerbela şehitleri üzerine yapılan konuşmalarda sevgi ve hoşgörü vurgusu yapılırken; “Kerbela’da şehit düşenlerin çektiği acıları tüm canlar olarak paylaşıyoruz. Geçmişte yaşatılan acıların üstesinden kenetlenerek gelen Anadolu halkları, bugün de aynı birlik ve dayanışma ile geleceğe yürümeye devam edecektir” denildi.

resim01 resim02

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz