Ali Kılıç ile FETÖ’cülerin yolu Almanya’da birleşiyor

29 Nisan 2017 Cumartesi, 03:08

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın Almanya geçmişi, CHP’li belediyelerde FETÖ yapılanması iddialarını güçlendiriyor

15 Temmuz 2016 FETÖ’cü darbe girişimi esnasında 238 şehit 2 bin 797 yaralama olayı yaşandı. Peki, bu Fethullahçı terör örgütüne kimler yardım etti? Nasıl bu kadar güçlendi? Toplumsal Haber’in edindiği bilgilere göre Avrupa’da NATO üstlerinde görev yapan yüksek rütbeli Türk askeri personel Almanya’ya sığınarak iltica talebinde bulundu. Konu, Türk medyası ve Avrupa medyasına da yansımıştı…
Türkiye’deki birçok siyasi parti içerisinde örgütlenen FETÖ, CHP içerisine de parti içerisindeki işbirlikçileri vasıtasıyla kısa sürede sızarak örgütlendi.

CHP’li Belediyelere tezgah Maltepe’de mi kuruldu?

Erkan Karaaslan, Maltepe Feyzullah Mahallesi Bağdat Caddesi üzerinde bulunan Serpa Eğitim Danışmanlık Tarım İmar ve Kentsel Dönüşüm Anonim Şirketi kurucusu ve genel müdürü olarak da görev yapıyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne danışmanlık hizmeti yaptığı sırada 25 Ağustos 2016 Mersin’de FETÖ’ye finansal destek suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilen Karaaslan’ın CHP Belediyeleri üzerine kurduğu tezgahın Maltepe’de kurulması, Avrupa NATO’da görevli Türk askeri personelin Almanya’ya sığınarak siyasi iltica talebinde bulunması tesadüf mü?
Cumhuriyet savcısına verdiği ifadede : “Alman istihbarat örgütü (BND)  elamanı” dedi.
İstanbul Anadolu 43. Asliye Ceza Mahkemesi 2016/336 Esas nolu dosyanın 11 Nisan’da görülen duruşmasında ifade veren twitter Fenomeni ve yazar Talip Doğan Karlıbel, 1980 yılından bu yana Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı Almanya adliyelerinde tercümanlık yaptığı sırada tanıdığını ve Alman istihbarat örgütü (BND)  elamanı olduğu iddiasında bulunarak ifade verdi.

resim01

62 Belediyeden 30 milyon gelir sağladı

Erkan Karaaslan’ın Maltepe Belediye sınırları içerisinde kurduğu Serpa Eğitim Danışmanlık Tarım İmar ve Kentsel Dönüşüm Anomin Şirketi’yle birlikte belediyelere kurduğu şirketler aracılığıyla 62 CHP’li belediyede danışmanlık hizmeti karşılığında aylık 2 milyon 500 bin, yıllık ise 30 milyon lira gelir sağladığı iddia ediliyor. Karaaslan’ın CHP’li Belediyelere nasıl sızdığı ortaya çıkmıştı? Karaaslan’ın danışmanlık adı altında CHP’li belediyelerle çalışmasını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Özel Kalem MüdürüTuncay Ceylan’ın devreye girip belediye başkanlarıyla görüşerek sağladığı öne sürülmüştü.

resim02

Tesadüfe bak, Özel Kalem de Almanya’da eğitimini tamamladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan’ın da ne tesadüf ki eğitimini Almanya’da tamamladığı ortaya çıktı. Yine bu özel kalem, FETÖ’nün CHP İmamı olduğu iddia edilen Erkan Karaaslan için CHP’li belediyelere referans oluyor.
Serpa A.Ş. hala 62 bin TL alacaklı
FETÖ’nün CHP İmamı Erkan Karaaslan’ın Maltepe Belediyesi sınırları içerisinde kurduğu Serpa A.Ş.’ne 05.02. 2016’da Maltepe Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Mali İş ve İşlemlere İlişkin 165 bin 250 TL Danışmanlık hizmeti anlaşması yapıyor. Devamında 313 bin 585 lira hak ediş sağlayarak 248 bin 727 lira 98 kuruş net ödeme alıyor. Belediye cari hesaplarında halen 62 bin lira alacaklı gözüküyor.

Tesadüfe bak,  bütün yollar Almanya’ya çıkıyor

Şimdi gelişmelere şöyle bir bakalım. Avrupa NATO’da görev yapan FETÖ’cü 40 askeri personel Almanya hükümetine sığınarak siyasi iltica talebinde bulunuyor. CHP Genel Başkanı Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan eğitimini Almanya’da tamamlıyor, FETÖ’nün CHP İmamı şirketini Maltepe’de kuruyor ve Maltepe Belediyesi’nden beslenerek gelişiyor. İstanbul Anadolu 43. Asliye Ceza Mahkemesi 2016/336 Esas nolu dosyanın 11 Nisan’da görülen duruşmasında ifade veren Talip Doğan Karlıbel Ali Kılıç’ı 1980’den buyana Alman adliyelerinde tercümanlık yaptığı dönemlerden tanıdığını ifade ederken Kılıç’ın Alman İstihbarat örgütü (BND) elamanı olduğu iddiasıyla ifade veriyor.

resim03

“Almanlar ile işbirliği içerisinde olduğu sır değil”

Maltepe eski Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, ilçede CHP’nin oyunun artmasına ve büyük hizmetler yapmasına rağmen, aday gösterilmeyişine çok şaşırarak şu ifadeleri kullanmıştı.”Ben adaylık sürecinde şöyle bir söz söylemiştim. Yüzde 99 ben aday gösterilirim. Ancak yüzde bir ihtimal var ki, o da dış istihbarat güçleri devreye girerse saf dışı kalırım” demiştim, bu da doğru çıktı. Ben CHP’yi dizayn eden dış güçler tarafından saf dışı bırakıldım. Ali Kılıç, Kemal Kılıçdaroğlu’nun çantasını iyi taşıdığı için ödüllendirildi. Neler yaptığı, hangi olaylarda adı geçtiğini parti içerisinde herkes biliyor. Almanlar ile işbirliği içerisinde olduğu sır değil” diye o dönem Takvim Gazetesi’ne açıklamalarda bulunmuştu.

Kaynak: Toplumsal Haber Merkezi

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz