Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

KELEBEKLERİN 23 NİSAN COŞKUSU

COVID-19 salgınından dolayı caddeler, meydanlar, okullar boş kalsa da, 23 Nisan coşkusu kliplere taşındı. Yurdun dört bir yanından çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl okullarında kutladı.

KELEBEKLERİN 23 NİSAN COŞKUSU
92 views
24 Nisan 2021 - 20:59

Özel Pendik Zeynebim Anaokulu, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını okul bahçesinde her yıl coşku ile kutlarken, 23 Nisan, bu yıl koronavirüs salgını nedeni ile buruk bir şekilde kutlandı. Pandemi sebebiyle velilerin katılımı olmadı. Okul Müdürü Esra Çakmak’ın nezaretinde, Özel Pendik Zeynebim Anaokulu Eğitmenleri; Buse Tarakçı, Songül Özkaya, Esra Çakmak, Ayşe Günerhan, Kübra Nar, ve Esma Dündar ve Minik Öğrenciler; Yağmur, Masal, Duru, Azra, Yasmina, Defne, Minel, Eflin, Ada, Masal, Elis, Pars, Cihangir, Kuzey, Elif törene katıldılar.

Okul Müdürü Esra Çakmak, “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan 1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı günü dünya çocuklarına armağan ederek Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramı olarak ilan etmişti. Özel Pendik Zeynebim Anaokulu olarak her yıl büyük bir coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bu yıl tüm dünyada etkisini gösteren Koronavirüs salgını nedeniyle buruk kutladık” ifadelerini kullandılar.

HABERİN VİDEOSU