Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

ADD Başkanı Olcay Yılmaz CHP İlçe Başkanlığı’na aday

ADD Başkanı Olcay Yılmaz CHP İlçe Başkanlığı’na aday
94 views
08 Aralık 2019 - 3:35

CHP Maltepe İlçe Başkanlığı seçimleri öncesi başkanlığa aday olan Olcay Yılmaz, “Bugün üyesi olmaktan şeref duyduğum ve 3 dönem Gençlik Kolu Başkanlığı’nı yaptığım partimden CHP Maltepe İlçe Başkanı Adayı olarak yola çıktım” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Maltepe Şubesi Başkanı Olcay Yılmaz, Maltepe’de 29 Aralık 2019 günü yapılacak olan CHP Maltepe İlçe Başkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıkladı.

Sabah Kahvaltısı verdiği Çınar Bistro’da basın mensupları ile bir araya gelen ADD Başkanı Olcay Yılmaz, “Çeyrek asırdır mücadelesini verdiğim partimde ilçe başkanlığı adaylığımı açıklamak için sizlerle bir araya geldik. Aslında en rahat ilçe başkan adayı ben olsam gerek. Yıllardır bu masada bulunan gazeteci dostlarımla tanışıklığımız çok eski zamanlara dayanıyor. Bu manada kendimi ifade etmekte zorlanmayacağımı düşünüyorum. Zaman içerisinde de birçok dostumuzla süreci hem değerlendirerek hem de adaylığım noktasında fikir alışverişi yaptığımız arkadaşlarımız var. Bugün üyesi olmaktan onur duyduğum ve 3 dönem Gençlik Kolu Başkanlığı yaptığım partimden Maltepe İlçe Başkanı adayı olarak yola çıktım” dedi.

“Partimin bir hizmetkarı olmak istiyorum”

Siyasetten gelen biri olduğunu belirten Yılmaz, “Ülkenin içerisinde bulunduğu durum, Cumhuriyet’in değerlerini benimsenmiş ve insanların artık tavır koyması sahada olması, mücadeleye katkı sunması gereken bir noktada olduğumuzu düşünerek siyasete girdim. Çocuklarımızın geleceği ve onunla birlikte kentte yaşayan tüm insanların geleceği için siyasetteyim. İlçe başkanlığına ise bu mücadeleyi taçlandırıp, partimin bir hizmetkarı olmak istiyorum. Bunun altında başka bir neden yok” şeklinde konuştu.

”Biz Türkiye’de bir tarih yazdık”

Gazetecilerin sorularını cevap veren Yılmaz, 23 Haziran seçimlerinde Maltepe örgütünün elinden gelen özveriyle bir çalışma ortaya koyduğunu söyleyerek, “Biz gerçekten Türkiye’de bir tarih yazdık” şeklinde ifade etti.

Mücadelenin sokakta yapıldığında bir anlamı olduğunu söyleyen Yılmaz, “Maltepe’nin her sokağında, her mahallesinde mücadele eden genç bir ilçe başkanıyla çalışacaksınız” dedi.

“Maltepe olarak bu ülkenin geleceğine, İstanbul’un geleceğine katkı sunacak kadroları birlikte yaratacağız”

CHP’de ‘demokrasi’ kavramının yaşandığını belirten Yılmaz, “Bizler CHP örgütü olarak fikirlerimizi, taleplerimizi özgür şekilde söyleyen bir örgüt yapısına sahibiz” şeklinde konuştu. Örgütün bir bütün halinde olduğunu ifade ederek, “Ankara, İstanbul gibi büyükşehirleri kazanarak, iktidar olma noktasında ciddi bir mesafe aldık. İktidar olup, bu ülkeyi hakkettiği noktaya getirecek kadroları hazırlama çabası içerisindeyiz. Bu anlamda da mahalledeki listenin renginin ne olduğunun önemi yok. Maltepe olarak bu ülkenin geleceğine, İstanbul’un geleceğine katkı sunacak kadroları birlikte yaratacağız. Bizim derdimiz bundan sonra bu” şeklinde ifade etti.

“Sokak örgütlenmesini yapacağız”

CHP Maltepe İlçe Başkanı seçildiği takdirde mahalle temsilciliklerinin çok önem taşıyacağını belirten Yılmaz, “Biz bunun mücadelesini vereceğiz. Bunun oluşumunu sağlayacağız. Sokak örgütlenmesini yapacağız. Sokak örgütlenmesinden kastım, insanların sürece dahil olmaları için çaba harcayacağız” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR