Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

‘Et benlerinden 5 dakikada rahatça kurtulabilirsiniz’

‘Et benlerinden 5 dakikada rahatça kurtulabilirsiniz’
1 views
29 Kasım 2019 - 11:32

1999’dan bugüne; 20. yıldır Özel İstanbul Maltepe İbni Sina Tıp MerkeziEtik ilkelerden asla ödün vermeden seçkin kadrosu ile bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden hasta, hasta yakını, ve çalışan memnuniyet odaklı hizmet anlayışı ile sektörde öncü olmak misyonu ve mükemmeliyet odaklı ve güvenilir sağlıklı yaşam ortağı olmak için en iyi sağlık hizmeti göstermeye devam ediyor.

Bölge halkının güvenini takdirlerini kazanmış Küçükyalı’da sağlık hizmeti veren tıp merkezini bugün ziyaret ettim. Uzun zamandır da ensem de bulunan et benlerinden rahatsızlık, duyuyorum gelmişken de doktora muayene ettireyim dedim. Eğer sizinde et benleriniz varsa canınızı da sıkıyorsa tabii ki de en etkili çözüm yolu doktora görünmek ve profesyonel yardım almaktır. Ben de öyle yaptım, uzman doktora başvurdum. Sağlık kuruluşun Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt’a uğradım. Kendisi makamında çayını yudumluyordu. “Kaynanan seviyor” dedi. Gel! Sıcak bir çay iç dedi. Doktora et benlerini gösterdim, o gülümseyerek “sen çayını iç önemli değil, hemen hallederiz” dedi. Hemşire Miray Hanıma işaret ederek misafirimizi hazırla dedi. Radyo frekans yöntemi ile 5 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirilen bu işlem herhangi bir kesi, dikiş ya da pansuman gerektirmeden yapıldı.

Et benlerinin insan sağlığını tehdit etmemekle birlikte göze kötü görünmesinin yanı sıra, kıyafete, saça ve kolyeye takılarak rahatsızlık vermeleri gibi istenmeyen etkilerine değinen Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt, “Çoğu insanda bir veya birkaç et beni bulunur. Bu et benleri genellikle ben yani nevüs ile karıştırılır. Benlerin habisleşme potansiyelleri olmaları nedeniyle sürekli takip altında olmaları gerekirken, et benlerinin habisleşme özellikleri hemen hemen hiç yoktur. Bunlar zararsız deri yapılarıdır. Rahatlıkla söyleyebilirim ki, tamamen zararsız yapılar olan et benlerinin tedavi edilmesinde hiçbir sakınca yoktur. Tedavi sonrası herhangi bir olumsuz yan etki gözlenmez” şeklinde konuştu.

Benim; Özel İstanbul Maltepe İbni Sina Tıp Merkezi’ndeki çay içme hikayem bu.. Teşekkürler Dr. Mehmet Durmuş Kurt, teşekkürler Miray hemşire…

Necmettin Sezen/Songün Gazetesi Sahibi, Sorumlu Yazı İşleri Mesul Müdürü ve Genel Yayın Yönetmeni

OP. DR. MEHMET DURMUŞ KURT’un ET BENLERİNİ TEMİZLEYEN İŞLEMİN VİDEOSU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR