Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

“Eğer gücünü nefretinden değil de sevginden alırsan, her şey seninle büyür…”

“Eğer gücünü nefretinden değil de sevginden alırsan, her şey seninle büyür…”
2 views
26 Kasım 2019 - 2:35

Araştırmacı Yazar-Sosyolog Nimet Erenler Gülkökü’nün bir süredir titizlikle üzerinde çalıştığı ve heyecanla beklenen, CBN Yayınevi’nden piyasaya çıkan beşinci kitabı “GAYANNA”nın lansmanı 24 Kasım tarihinde Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Anadolu kadını duyguları güçlü bir topluluğun üyesidir. Hem törelerimiz gereği hem de içinde büyüdüğümüz kültürde yetişen kadın paylaşımcı, iyiliksever ve merhamet sahibidir. Bu güçlü duygusal yönümüz bizi özgün kılan bir değere sahiptir. Ancak en güçlü yönümüz olan duygularımız, sağlam bir bilinçle güçlendirilmediğinde en zayıf yönümüze dönüşebilme riskini taşır. Doğu halklarının bu kendine özgü manevi yapısı ile batının aklı öne alan yönünü birlikte harmanlayarak bilinçli bir kadın olmak mümkündür. İşte o zaman gerçek gücümüzü burada inşa edebiliriz. Kadının duyguları onun koruyucu, kollayıcı, geliştiren, sevgisini yansıttığı ve yaşattığı en güçlü yönüdür. İşte bu nedenle kadının potansiyel gücü olan duygularını farkındalıkla yönetmesi, bilinçli olmasıyla çok ilişkilidir. Ayrıca kadının birçok alanda kendisini iyi tanıması, duyguları ve bilinçli düşünceleri ile aklını işletmesi, karşılaştığı sorunları sahip olduğu potansiyel gücüyle nasıl dönüştürebileceğinin farkındalığını oluşturması gerekir. Toplumun iyileşebilmesi için kadın bilinci, evrensel bir bilince taşınmalıdır.

Ve kadın bilincini çok başarılı bir şekilde anlatan “GAYANNA”nın bir sosyal sorumluluk projesine dönüştürülmesi amaçlanıyor. “Eğer gücünü nefretinden değil de sevginden alırsan, her şey seninle büyür…”

Araştırmacı yazar Nimet Eren Gülkökü, beşinci kitabı “Gayanna”nın lansmanı 24 Kasım tÖğretmenler Günü’nde Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kadının psikososyal sürecini sağaltmayı, duygu ve düşüncelerinde farkındalık yaratmayı amaçlayan ve sosyal sorumluluk projesine dönüşen Gayanna’nın lansmanına Yazarlar Birliği Sendikası’nın Başkanı Adnan Özyalçıner’de katıldı. Nazım Hikmet Salonu’nda gerçekleşen program kapsamında yazar Adnan Özyalçıner’e çiçek ve plaket takdim edildi.

Programın ikinci yarısında ise yazar Nimet Eren Gülkökü, “Duyguların dilini anlamak” konulu söyleşisini gerçekleştirdi.

CBN Yayınları sponsorluğunda 100 adet Araştırmacı-Yazar Nimet Erenler Gülkökü’nün son kitabı “Gayanna” hediye edildi. Program, Gülkökü’nün imza töreni ile sona erdi.

Araştırmacı yazar Nimet Eren Gülkökü,beşinci eseri Gayanna adlı kitabını imzalayıp gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Necmettin Sezen’e takdim etti. Sezen yazara başarılarının devamı diledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR