Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde anlamlı etkinlik “Kadın ilk eğitmendir!”

Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde anlamlı etkinlik “Kadın ilk eğitmendir!”
199 views
22 Kasım 2019 - 17:01

Sosyolog, AraştırmacıYazar ve Aile Danışmanı Nimet Erenler Gülkökü’nün beşinci kitabı Gayanna; aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olarak kadının ve erkeğin psikososyal sürecini iyileştirmek, bu anlamda seminerler vererek toplumda farkındalık yaratmak üzere yoluna devam ediyor.

Nimet Erenler Gülkökü liderliğinde gönüllü proje ekibiyle birlikte yürütülen GAYANNA Sosyal Sorumluk Projesi’nin lansmanı, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Maltepe Belediyesi’nin katkılarıyla saygın bir kadın figürü olan Türkan Saylan adına atfedilen Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor. Etkinliğin “Onur Konuğu” ise, değerli yazar Adnan Özyalçıner.

“Kadın ilk eğitmendir” bilinciyle yola çıkan bu projenin lansmanının Öğretmenler Günü’nde gerçekleşmesi tesadüf değildir. Nimet Erenler Gülkökü tarafından kaleme alınan Gayanna adlı kitap, bu anlamlı günün anısına seminere gelen ilk yüz kişiye imzalı olarak hediye edilecektir.

Gayanna Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında planlanan seminerlerin içerik konularından biri de “Duygularımızı Eğitmek”tir.

24 Kasım Pazar günü gerçekleşecek ilk seminerin konu başlığı ve içeriği:

Duyguların Dilini Anlamak

“Eğer gücünü nefretinden değil de sevginden alırsan her şey seninle büyür.”

Gayanna

Kadının en güçlü ve aynı zamanda en zayıf yönü onun duygularıdır. Kadın-erkek ilişkisinde duyguların dilini anlamak, ilişkinin sağlıklı bir zemine oturması için önemli bir adımdır. Bu dili anlamadığımızda sıklıkla; “Sen beni yanlış anladın, ben öyle söylemek istememiştim!” ifadelerine bu yüzden rastlarız. Kızgınlığımızı ve sevgimizi bilmeden yansıtıyoruz. Duygular bizim mayamızdır. Duygularımızı en iyi şekilde organize etmeliyiz.

Peki, duygularımızı yönetmeyi nasıl öğrenebiliriz?

Program:

1.Oturum (45 Dakika)

Gayanna Sosyal Sorumluluk Projesi Tanıtım

15 Dakika Ara

2.Oturum (45 Dakika)

Duyguların Dilini Anlamak

Soru-cevap ve kitap imza

Semineri Düzenleyen: Sosyolog Araştırmacı Yazar Nimet Erenler Gülkökü

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR