Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Ataşehir Belediyesi güvenlikleri sendika çalışanını darp etti

Ataşehir Belediyesi güvenlikleri sendika çalışanını darp etti
265 views
08 Kasım 2019 - 17:10

Ataşehir Belediyesi’ne, DİSK önlüğü ile girmek isteyen örgütlenme uzmanı Gökhan Keskin, güvenlik görevlileri tarafından darp edildi.

Ataşehir Belediyesi, sendikaya üye olan işçilere yönelik baskıları yeni bir boyuta taşıdı. Bir süredir DİSK Genel-İş’te örgütlenen işçileri baskı ve tehdit yoluyla sendikadan istifa etmeye zorlayan belediye yönetimi, bugün (8 Kasım 2019) DİSK Örgütlenme Uzmanı Gökhan Keskin’i darp etti.

Görev alanı olan belediyeye DİSK önlüğüyle girmek isteyen Keskin,  “Bina içine DİSK yeleğiyle giremezsin” diyen güvenliklerin saldırısına uğradı. Önlüğü çıkararak elinde içeri sokmak isteyen Keskin bu kez 15 güvenlik görevlisi tarafından yere yatırılarak darp edildi.

DİSK Genel-İş Anadolu Yakası 4 No’lu Şube tarafından yapılan açıklamada olay şu cümlelerle aktarıldı:

Ataşehir Belediyesi binasına girmek isteyen KESKİN’e “üstünde DİSK yeleğiyle buraya giremezsin” denilerek içeri alınmak istenmemiş.  Daha sonra yeleği eline alarak Belediyeye girmek isteyen KESKİN’e, başta güvenlik amiri olmak üzere 15 güvenlik görevlisi tarafından zorla bir odaya kapatılarak, yere yatırıp, kafasına bastırılarak, hakaret ve küfür ederek, dakikalarca şiddet uygulamışlardır. Bu olay Ataşehir Belediyesi Yönetiminin insan haklarına, sendikal hak ve özgürlüklere bakışını gözler önüne çıkarmıştır.

DİSK/Genel-İş Sendikası olarak, emek ve demokrasi mücadelesine ve onun ayrılmaz parçası olan sendikal hak ve özgürlükler mücadelesine yönelik hiçbir baskıya karşı bugüne kadar sessiz kalmadık, bundan sonra da kalmayacağız.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR