Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Maltepe ECA Elginkan İlkokulu’nda Tasarım Beceri Atölyesi törenle açıldı

Maltepe ECA Elginkan İlkokulu’nda Tasarım Beceri Atölyesi törenle açıldı
1 views
23 Ekim 2019 - 20:32

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu’nda yer alan ve öğrencilerin düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını destekleyen Tasarım Beceri Atölyesi Maltepe ECA Elginkan İlkokulu’da açıldı. Atölyede, öğrenciler uygulamalı eğitimle hayata hazırlanıyor.

Çocukların ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda yaşam becerileri edinmelerine yönelik açılan atölye, öğrenciler tarafından heyecanla karşılandı. Açılışa, Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, İstanbul Memur-Sen Başkanı Talat Yavuz,  Eca Elginkan Vakfı Başkanı Ali Erköse, Sabri Ülker Vakfı Başkanı Talat İcoz öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Atölyeler, öğrencilere farklı düşünme becerileri katacaktır

Açılışta konuşan Kaymakam Meftun Dallı, ‘Atölyenin öğrencilere büyük katkıları olacağını, başarının yanı sıra öğrencilere farklı düşünme becerileri katacağına inanıyorum. Biz yıllarca hep çocuklarımıza teorik bilgi vermekten, çocuklarımıza öğrettiğimiz şeyleri pratikte onlara yaptıramamaktan yakındık. Atölyelerde gördüğümüz uygulamaları keşke diyoruz hayata geçmesi mümkün olsaydı. Onun için gördüklerimizden çok mutlu olduk. Çocuklarımız okulda gördüklerini uygulamalı olarak hayata ancak bu şekilde hazırlanacaklar.

Bizim en büyük sermayemiz insan. Biz çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirebilirsek, geleceğe ne kadar iyi hazırlayabilirsek, donanımlı olurlarsa bu zor coğrafyada tutunma şansımız o kadar artar. Onun için bu tür etkinlikler son derece önemli. En başta okul müdürümüze, ilçe milli eğitim müdürümüze ama özellikle bu okulumuzu ilçemize kazandıran ve daha sonra da desteklerini esirgemeyen Eca Elginkan Vakfı ve aynı zamanda da Sabri Ülker vakfımıza da gönülden teşekkür ediyorum. Böyle okullarımızın sayısı inşallah artsın, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum’ ifadelerini kullandı.

Maltepe ECA Elginkan İlkokulu’da açılışı yapılan Tasarım Beceri Atölyesi’nde Yaşam Beceri Atölyesi, Drama ve Eleştirel Düşünce Atölyesi, Müzik Atölyesi ve Salon Sporları Atölyesi ile çocuklar eğitim alacaklar. Ayrıca okulun yeni yapılan konferans salonu da hizmete açıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR