Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Maltepe Belediyesi işçilerinden kuru soğan ve ekmekli protesto

Maltepe Belediyesi işçilerinden kuru soğan ve ekmekli protesto
63 views
22 Ekim 2019 - 16:29
Maltepe Belediyesi’nde, Toplu İş Sözleşmesi’nin 1 yıldır uygulanmaması  ve Genel-İş Sendikası Şube yöneticisi Alkan Okuducu’nun işten çıkarılması üzerine başlayan eylemler devam ediyor. Belediyenin öğle yemeği davetini protesto eden işçiler belediye önünde buluşarak, “kuru soğana ve kuru ekmeğe talim etsek de haklarımızı alana kadar mücadele edeceğiz” dedi.
Maltepe Belediyesi’nin DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 2 No’lu Şubesi ile imzaladığı Toplu İş Sözleşmesi’ni 1 yıldır uygulamaması binlerce işçiyi isyan ettirdi. Son olarak sendikanın şube yöneticisi Alkan Okuducu’nun iş akdinin feshedilmesi üzerine belediye önünde başlayan eylemler 16. gününe girdi.
KURU SOĞAN VE EKMEKLE BELEDİYEYİ PROTESTO ETTİLER

Toplu İş Sözleşmesi’nin 1 yıldır uygulanmamamasından rahatsız olan belediye işçileri Maltepe Belediyesi tarafından organize edilen öğle yemeğini protesto ederek katılmadı. Aynı zamanda sendika üyesi olan işçiler, belediye önünde 16 gündür eylem yapan Alkan Okuducu’yu ziyaret ederek destek verdi. Kuru soğan ve ekmekle belediyenin tutumunu protesto eden işçiler yaptıkları açıklamada, “Bugüne kadar bize bir kez olsun yemek vermeyen, hatta aylık yemek ücretlerimizi kesen belediye, haklı mücadelemizi kırmak için bizi yemeğe davet ediyor. Biz yemek değil , hakkımızı istiyoruz. Bir parça ekmeğe ve bir kuru soğana talim etsek de mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Alkan Okuducu işe alınıncaya ve Toplu İş Sözleşmesi’nden doğan haklarımızı alıncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR