Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Maltepe Rizeliler Derneği, Maltepe’deki yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi

Maltepe Rizeliler Derneği, Maltepe’deki yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi
142 views
13 Ekim 2019 - 17:18

Yerel basın temsilcileri ile bir araya gelen Maltepe Rizeliler Derneği Başkanı Yılmaz Erten, “Maltepe Rizeliler Derneği, Rizelilik vasfıyla siyasi parti kriterlerinin üstündedir” dedi. 

Maltepe Rizeliler Derneği, Maltepe’deki yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi. Gazeteciler ile gerçekleşen toplantıda Başkan Yılmaz Erten, 16-20 Ekim tarihleri arasında Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda Rize Tanıtım Günleri’nin olacağını belirterek sözlerine başladı. Rize tanıtım Günleri’nin daha kültürel ve sanatsal olacağından bahseden Erten, Rize Valiliği’nin de büyük bir etkisi olduğunu belirtti. Ayrıca Başkan Erten, tanıtım Günleri’nin açılışında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve kapanışında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geleceğini ifade etti.

Maltepe Rizeliler Derneği’nin kapısından içeriye siyaseti sokmadığını vurgulayan Erten, “Maltepe Rizeliler Derneği, Rizelilik vasfıyla siyasi parti kriterlerinin üstündedir. Bizim için aslolan Rizeli olmaktır” şeklinde konuştu. Bu ülkede yaşayan her bireyin, kimliğinden önce insan olma vasfı geldiğini belirten Erten, “Sancaktepe, AK Parti’nin olabilir ya da Sultanbeyli olabilir. Benim AK Parti kimliğim, Maltepe Belediyesi’nin başkanını ezecek, geçecek kadar kuvvetli değildir. Fakat ideolojiler, kıymetlidir. İnsanların gönüllerinde yatar. Bu değer, herkes için bir yerde durur ama asla ve asla Rizelilik kimliğimi etkilemez” dedi.

 

Maltepe Rizeliler Derneği’nin kapısından içeriye siyaseti sokmadığını vurgulayan Erten, “Maltepe Rizeliler Derneği, Rizelilik vasfıyla siyasi parti kriterlerinin üstündedir” şeklinde konuştu.

Dernek olarak reklam ve deklare işlerinden uzak kaldıklarını anlatan Erten, 16 yıl boyunca her yıl 300 öğrenciye burs verdiklerini, engellilere iftar yemeği gibi etkinlikler düzenlediklerini gazeteciler ile paylaştı.

Toplantının sadece Maltepe’deki gazeteciler ile bir araya gelinmesi amacıyla düzenlediğini belirten Erten, “Şu toplantıyı hiç yazmasanız, hiçbir yerde adı geçmese de, buna gönülden razı geleceğimi açık yüreklilik ile belirtmek isterim” dedi. 2-3 ayda bir yerel basın temsilcileri ile görüşmeyi istediklerini belirten Başkan Erten, bu görüşmeleri birçok alanın temsilcileri ile gerçekleştirmek istediklerini anlattı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR