Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Ümit Sönmez: “Çocukların ve gençlerin gazeteciliğe özenmesini sağlamaya çalışıyoruz”

Ümit Sönmez: “Çocukların ve gençlerin gazeteciliğe özenmesini sağlamaya çalışıyoruz”
72 views
09 Ekim 2019 - 20:04

AA Haber Akademisi Direktörü Ümit Sönmez, kurdukları parkurda çocuklar ve gençlere gazeteciliğin felsefesini aşılamaya ve onların mesleğe özenmesini sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Etnospor Kültür Festivali’ndeki etkinliklerle ilgili açıklamada bulunan Sönmez, “Gönül ister ki hiçbir gazeteci, savaş muhabirliği yapmak zorunda kalmasın. Ancak yaşadığımız gerçekler var. Bulunduğumuz coğrafyada ve dünyanın genelinde kriz ve savaş bölgeleri giderek artıyor. Etnospor Kültür Festivali’nde hem çocuklara ve gençlere gazetecilik felsefesini aşılamayı hem de onların gazetecilik mesleğine özenmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Diğer taraftan da Etnospor’a uygun olduğu için savaş muhabirliği parkurunu kurduk. Böylelikle hem işin içine eğlenceyi katmış hem de Etnospor konseptine uymuş olduk.” diye konuştu.

Sönmez, parkurdaki yarışmaların ardından verdikleri hediyelerle ilgili, “AA Haber Akademisi’nin AA Yayınları birimi de var. O yayınlardan çıkan çok güzel kitaplarımız var. O kitaplardan oluşan paketimiz var.” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR