Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Maltepe ’de 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zili Çaldı

Maltepe ’de 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zili Çaldı
110 views
10 Eylül 2019 - 2:09

Maltepe’de 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ders zili çaldı. Eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Evliya Çelebi İlkokulunda tören düzenlendi. Tören’de konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı,‘ Çocuklarımıza hep beraber bu eğitim-öğretim yılında inşallah erdemli, ahlaklı, ülkesini, milletini seven, milletim, ülkem bugün benim için ne yaptı diyen değil ben ülkem için ne yaptım diye soran söz konusu vatan ise gerisi teferruattır diyebilen insanlar olarak yetiştirme imkânı bulacağımız bir eğitim öğretim yılı olmasını temenni ediyorum’ dedi.

Evliya Çelebi İlkokulu’ndaki törene Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Eroğlu, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çocuklarımızı Sosyal Medya Bataklığından Korumalıyız

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında milletim, ülkem bugün benim için ne yaptı diyen değil ben ülkem için ne yaptım diye soran çocukların yetiştirilmesine için çaba gösterilmesi gerektiğini belirten Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, ‘ Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. İlköğretim haftamızın ve 2019-20 eğitim öğretim yılımızın başta sevgili çocuklarımız olmak üzere bütün eğitim camiamıza öğretmenlerimize, ilçemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Çocuklarımıza hep beraber bu eğitim-öğretim yılında inşallah erdemli, ahlaklı, ülkesini, milletini seven, milletim, ülkem bugün benim için ne yaptı diyen değil ben ülkem için ne yaptım diye soran söz konusu vatan ise gerisi teferruattır diyebilen insanlar olarak yetiştirme imkânı bulacağımız bir eğitim öğretim yılı olmasını temenni ediyorum. Milli Eğitim Müdürümüzün de belirttiği gibi sosyal medya artık bir bataklık haline geldi. Çok zor çocuklarımızı bu sıkıntılardan uzak tutmak ama yine de diyorum ki hep beraber anne babalarımız, öğretmenlerimiz, hepimiz bu mecralarda çocuklarımızın nasıl davranmaları gerektiği konusunda eğitmeye çalışalım. Hakikaten bu ülkenin geleceği bir arada yaşamayı bilen, bu konuda hassasiyeti olan insanların yetişmesine bağlı.  Çeşitli etnik kökeni, dini mensubiyeti itibariyle insanlarımızı bölmeye çalışan düşmanlarımız var. Bu coğrafyada yaşadığımız sürece bu hep olacak. Onun için birbirimizi sevmeyi, bir arada yaşamayı, bir birimize saygı duymayı öğretemezsek çocuklarımıza işimiz zor olacak gibi gözüküyor. Onun için bu konularda hep beraber hassasiyet gösterelim. Sayın milletvekilimize eğitim-öğretim işlerimizde bize verdikleri destekten ötürü bir kez daha teşekkür ediyorum’ dedi.

Bu irfan orduları ülkemizin yarınlarını inşa edecekler

Törende konuşan Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, ‘Herkesi sevgi ve hürmetle selamlıyorum. Öğrencilik yıllarımda da kürsüye çıktığımda kendimi ifade edemezdim. Öğretmenlerimin karşısında kendimi ifade etmekte zorlanırdım, heyecanlanırdım. Bugün de birbirinden değerli öğretmenlerimizin karşısında duygularımı ifade etmekte biraz zorlanacağım. 2019-20 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Başta eğitim camiamız olmak üzere öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum. İnşallah nice başarılı öğrencilerimiz buralardan eğitim gördükten sonra Türkiye’nin yönetiminde, Türkiye’nin ilerlemesinde katkı sunacaklardır. Buna yürekten inanıyorum ve öğretmenlerimiz de bu konuda her türlü, desteği fedakârlığı yapacaklardır. Öğretmenlerimizin fedakârlıklarını anlatmakla bitiremeyiz. Onları eli öpülesi insanlar olarak görüyorum, iyi ki hayatımızda varlar, iyi ki bu günlere gelmemizde bizlere ciddi anlamda katkı sundular. Öğrencilerimiz inşallah bu gün okula başlayacaklar ve inşallah burayı da bitirdikten sonra eğitim hayatı boyunca çok başarılara da imza atacaklar. Bizler de Türkiye’yi yöneten yöneticiler olarak da öğrencilerimizin her türlü imkânlarını sağlamak, onlara her türlü imkânı sunmak da bizim boynumuzun borcu. Geçmişte hükümetler tarafından 10-11. inci sıradan eğitim camiasına ayrılan bütçe, şimdi öncelik olarak alınmış ve en fazla bütçe eğitime ayrılmaktadır. Daha iyi imkânlar, fiziki olanaklar sağlamak için gecemizi gündüzümüze katacağız ve Türkiye’mizin büyümesinde de bu genç kardeşlerimizin, çocuklarımızın mutlaka katkısı olacak, onların önündeki tüm engelleri kaldırarak milli ve manevi değerler ile bağlı aynı zamanda çağın gerektirdiği ilim ve irfanla da donatmak bizim görevimiz diye düşünüyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çok güzel bir ifadesi var, ‘Savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler kazanırsanız kazanın onun kalıcı olabilmesi ve sürdürülebilir olması için irfan ordularına ihtiyaç vardır’ diyor. İşte bu irfan orduları ülkemizin yarınlarını inşa edecek diyorum ve bu duygu ve düşünceler ile hepinizi Allah’a emanet ediyorum’ ifade etti.

Tüm öğretmelerimizi kutluyorum

Tüm öğrencilere ve eğitim camiasına yeni eğitim-öğretim sezonunda başarılar dileyen Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Savaş Eroğlu, “Bizlere zaman zaman anne olan, abi olan, baba olan, abla olan öğretmenlerimizi kutluyorum. 2019-20 ilköğretim haftasının başarılı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Araştıran, okuyan, hedefleri olan, kendisinin ve çevresinin farkında bir neslin yetişmesi için çaba göstermeliyiz

Çocuklarımızın cep telefonundan, televizyon ve internet başında saatlerce zaman geçirmekten uzak tutmaya çalışılması gerektiğini belerten İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, ‘’Bugün Maltepe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2019-2020 eğitim-öğretim yılına her anlamda hazır bir şekilde başlıyor olmanın verdiği huzur ve mutluluk içindeyiz. Geleceğimizi inşa etmenin en önemli gücünü ifade eden öğretmenlerimiz, birikimimizi, tarihimizi, köklerimizi ve değerlerimizi özverili bir şekilde öğrencilerimize aktarmanın gayreti içindeler. Araştıran, okuyan, hedefleri olan, kendisinin ve çevresinin farkında bir neslin yetişmesinde eğitim en önemli yolumuzdur.

Yeni eğitim-öğretim yılımızda yine her bir çocuğumuzun kıymetini bilerek, eğitim camiamızla topyekûn bir çalışma ile onlara verdiğimiz değerin göstergesi olarak yorulmadan fedakârca çalışmaya devam edeceğiz. Gayemiz milli ve manevi değerleriyle barışık, ülkesini seven, çağın ve geleceğin gerektirdiği donanıma sahip başarılı nesillerin yetişmesine hizmet etmek olacaktır.

Sayın velilerimiz; çocuklarımızı mümkün oldukça, cep telefonundan, televizyon ve internet başında saatlerce zaman geçirmekten uzak tutmaya gayret edelim. Onların sanat, spor ve kültür etkinliklerine katılım sağlamalarına katkı sağlayalım. Çünkü kendine güveni yüksek, sorgulayan, ruhsal ve bedensel yönden güçlü bireyler yetiştirmek ancak eğitimi bu şekilde bir bütün olarak ele alarak gerçekleştirilebilir‘ ifade etti.

Açılış töreni halk oyunları gösterisi, şiirler ve konuşmalarla sona erdikten sonra öğrenciler yeni eğitim-öğretim sezonu için sınıflara giderek ders başı yaptı.

Ders başı yapan öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, öğrenciler  ile bir süre sohbet ederek onlardan başarılı olmaları için çok çalışmalarını istedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR