Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Ağustos Ayında Demet Akalın Zirve’de

Ağustos Ayında Demet Akalın Zirve’de
124 views
05 Eylül 2019 - 17:28

Medya Takip Merkezi (MTM) tarafından Magazin Gazetecileri Derneği için hazırlanan Ağustos ayı magazin raporu açıklandı. Yapılan araştırmada geçtiğimiz ayın en popüler ünlü isimleri ve medyada geniş yer bulan magazin olayları belirlendi. Rapora göre Acun Ilıcalı aylardır koruduğu zirvedeki yerini, Demet Akalın’a bırakarak listenin beşinci sırasında yer aldı. 5 yıllık evliliği 5 dakikada biten Serdar Ortaç ise Ağustos ayında magazin dünyasının en çok konuşulan ikinci ismi oldu. İşte detaylar…


Magazin camiası birbirinden çarpıcı gelişmelerin yaşandığı bir ayı daha geride bıraktı. Ağustos ayı boyunca magazine dair gündem yaratan ünlülerin ve olayların derlendiği raporda, en çok konuşulan isimler belli oldu. 90’lı yıllarda seslendirdiği arabesk ve fantezi şarkılar ile adından söz ettiren, asıl adı Mustafa Dağlar olan 56 yaşındaki Devran Çağlar, geçirdiği kalp krizi sonucu İstanbul Maltepe’de yaşadığı rezidansta ölü bulundu. Çağlar’ın son yolculuğunda, sanat camiasından hiçbir katılımın olmaması ise büyük dikkat çekti.

 

Demet Akalın’a Otoyol tepkisi

Yaptığı her paylaşım ile magazin gündemine adından sıkça bahsettiren Demet Akalın, Yalova’da verdiği konser sonrası, Çeşme-Çınarcık konserine gitmek için 4 Ağustos’ta hizmete giren otoyolu tercih etti. Ünlü popçu İstanbul – İzmir arasındaki mesafeyi 3 buçuk saate indiren otoyol hakkında Instagram üzerinden; “Yeni yol mis” övgüsünde bulundu. Geçiş ücretinin 256 TL olması hakkında ise “2 saatte dünya yol geldik. Pahalı deniyor ama İtalya’da otobanlar adım başı para.” yorumunu yapan Akalın, bu hizmetten ötürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Demet Akalın’ı arayarak teşekkür etti. Ünlü popçuya destek mesajlarının yanı sıra “Asgari ücret 2 bin TL, o yol 500 TL” gibi birçok eleştiri de geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR