Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

79 kiloydu, şimdi hedefi Türkiye güzelliği

79 kiloydu, şimdi hedefi Türkiye güzelliği
93 views
19 Ağustos 2019 - 13:18

Hareketsizlik ve beslenme bozuklukları nedeniyle 79 kilo olan 22 yaşındaki Melis Naz Bilal’in MACFit Bornova’ya üye olduktan sonra hayatı değişti. Tam 24 kilo veren Melis, şimdi 2019 Best Model yarışmasına katılacak.

İnsanların kaygılandığı konulardan biridir fazla kilolu olmak ve herkesin hayalidir vücudunun formda olması… İşte bu hayalinin peşinden koşan Melis Naz Bilal, MACFit Bornova’ya üye oldu, düzenli spor yaptı ve şimdi Türkiye güzeli olmayı hedefliyor. Hareketsizlik ve beslenme bozuklukları nedeniyle 79 kilo olan 22 yaşındaki Melis’in MACFit Bornova’ya üye olduktan sonra hayatı değişti. İşte Melis Naz Bilal, spor sayesinde nasıl bir değişim yaşadığını bu sözlerle anlattı:

”Sekiz yıl boyunca voleybol oynuyordum ama üniversite sınavına hazırlık sürecinde bırakmak zorunda kaldım. Hareketsizlik ve beslenme bozuklukları yüzünden de 79 kiloya kadar çıktım. Üniversite hayatıma öz güvensiz ve mutsuz bir şekilde başladım. Ama MACFit Bornova kulübüne kayıt olduktan sonra hayatım değişti. MACFit Bornova’daki kişisel antrenörüm Vural Ertürk Bey sayesinde sporla hayata tutundum. Sadece beş ayda tam 24 kilo verdim ve 55 kiloya kadar düştüm. Yağ kütlemi azaltıp, kas kütlemi arttırmayı başardım. Şu anda tek hedefim; 2019 Best Model yarışmasına katılmak. Bunu n için MACFit Bornova’da çalışmalarıma devam ediyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR