Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Trabzon İmamoğlu’nu bağrına bastı

Trabzon İmamoğlu’nu bağrına bastı
130 views
05 Haziran 2019 - 10:46

Seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan Bayramı’nın birinci gününde, annesi, babası ve kız kardeşi ile birlikte doğduğu kent Trabzon’a geldi. Trabzonlu vatandaşlar, gösterdikleri yoğun ilgiyle hemşehrileri İmamoğlu’nu adeta bağırlarına bastı. İmamoğlu, havaalanı çıkışında ”Trabzon’un gururu Başkan İmamoğlu”, ”Her şey çok güzel olacak” ve ”Trabzon evladını karşılıyor” pankartları ile horon gösterisiyle karşılandı. Yüzlerce vatandaş, İmamoğlu’na, ”Ekrem Başkan”, ”Her şey çok güzel olacak” ve ”Trabzon seninle gurur duyuyor” tezahüratlarıyla sevgi gösterilerinde bulundu. İmamoğlu, yaşanan izdiham nedeniyle seçim otobüsüne zorlukla binebildi.

MERKEZ – AKÇAABAT / TRABZON 

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan Bayramı’nın birinci gününde annesi Hava İmamoğlu, babası Hasan İmamoğlu ve kız kardeşi Neslihan Yakupçebioğlu ile birlikte, hava yoluyla Trabzon’a geldi. Vatandaşlar, İmamoğlu’nun uçağı inmeden alan içinde ve dışında toplanmaya başladı. İmamoğlu, havaalanından çıkmadan gazetecilerin ”Bayram için Trabzon’a mesajlarınız nedir” sorusuna, ”Valla Trabzon’a ne mesaj verilir? Trabzon’a ve bütün Karadeniz’e güzel mesajlar verilir. Öncelikle bütün hemşehrilerimin Ramazan Bayramı kutlu olsun. Güzel bir bayram gezisi olacak. Uzun süredir bayramda gelemiyordum Trabzon’a. Gerçekten içimde bir uhdeydi. Denk düştü. Seçimin de tam ortasına denk geldi ama olsun. Köyümü ziyaret edeceğim. Aile büyüklerimin mezarlıklarını ziyaret edeceğim. Yarın Trabzon’da bir bayramlaşmamız var. Ardından Giresun ve Ordu’da bayramlaşmamız olacak. Özlemle geliyorum, kucaklaşmaya geliyorum. Trabzon, doğduğum şehir. Karadeniz, benim ruhumun, benliğimin, kimliğimin oluştuğu yer. Bütün hemşehrilerimle buluşmaya ve kucaklaşmaya geldim. Beslendiğim bu kentin insanlarıyla kucaklaşmaya geldim. Bütün özlemimle buradayım. Karadeniz’i ve tabii ki doğduğum şehri çok seviyorum. Her zaman duamdır. Önce Allah’ım derim, ”Aileme ve doğduğum topraklara beni mahcup etme.” Duam budur” yanıtını verdi. 

”GELİYOR ARKADAŞLAR!”

İmamoğlu’na, alanın içinde gösterilen yoğun ilgi, alanın dışında bekleyen vatandaşlardan birinin, ‘Geliyor arkadaşlar” sözüyle doruğa ulaştı. ”Trabzon’un gururu Başkan İmamoğlu”, ”Her şey çok güzel olacak” ve ”Trabzon evladını karşılıyor” pankartları ile horon gösterisiyle karşılandı. Havaalanı içi ve dışında bekleyen yüzlerce vatandaş, İmamoğlu’nu, ”Ekrem Başkan”, ”Her şey çok güzel olacak” ve ”Trabzon seninle gurur duyuyor” tezahüratlarıyla karşıladı. İmamoğlu, yaşanan izdiham nedeniyle seçim otobüsüne zorlukla binebildi. İzdiham sırasında İmamoğlu’na ulaşmayı başaran vatandaşlar, seçilmiş İBB Başkanı’na çiçek verdi. Vatandaşlar, uzun süre seçim otobüsüne eşlik etti. Birçok vatandaş da araçlarıyla seçim otobüsünü takip etti. Yol boyu büyüyen araç konvoyu, Trabzon caddelerini renklendirdi. İmamoğlu, zaman zaman otobüsü durdurup, yol boyu kendisine sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşlarla bayramlaştı. Konvoy, İmamoğlu’nun köyü Cevizli’ye kadar devam etti. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR