Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Maltepe Rizeliler Derneği’nden Geleneksel iftar yemeği

Maltepe Rizeliler Derneği’nden Geleneksel iftar yemeği
197 views
30 Mayıs 2019 - 12:35

Maltepe Rizeliler Derneği, Elit Hotel’de geleneksel iftar yemeği düzenledi. 

Maltepe Rizeliler Derneği, Elite Otel’de iftar programı düzenledi. İftar programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan, İlçe Nüfus Müdürü İlker Doğan, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Ali Çelik, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Salih Kara ve Savaş Eroğlu, CHP Maltepe İlçe Başkanı Savaş Yücel, AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, İyi Parti MYK Üyesi Arif Tevetoğlu, MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, Belediye meclis üyeleri Sevinç Gül Akdere, Mehmet Can Aslan, Kadem Ekşi, Kamil Karabak, Rahmi Çakıroğlu ve Maltepe Rizeliler Derneği Yönetim Kurulu, gazeteciler ve iş dünyasından isimler katıldı.

Program, semazen gösterisi ve ilahi dinletisiyle başladı. Açılış konuşmasını yapan Maltepe Rizeliler Derneği Başkanı Yılmaz Ertan Kotil, iftar programına katılan herkese teşekkür ederek sözlerine başladı. Birlik ve beraberliğe vurgu yapan Kotil, “Kimi zaman bir öğrencinin kalemi, kağıdı olup burs olduk, kimi zaman bize ihtiyaç duyan bir sofranın ekmeği, suyu olduk, kimi zaman Kızılay’la birlikte kan olduk aktık sinelere can olduk, canan olduk, kardeşlikler kurduk aramızda.” şeklinde derneğin varoluş amacına değindi.

Rize Dernekleri Federasyon Genel Başkanı Recep Albayrak, Ramazan ayının önemine değinerek sözlerine başladı. Albayrak, çalışmalarında katkı sunan ve yanlarında olan herkese teşekkür etti. Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Salih Kara, Ali Kılıç’ın programından ötürü katılamadığını ve selamlarını iletti.

Geçmiş yıllarda Maltepe Rizeliler Derneği Başkanlığı yapanlara plaketler verildi. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR