Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Maltepe Huzurevinde Kermes

Maltepe Huzurevinde Kermes
120 views
05 Mayıs 2019 - 1:09

Maltepe Huzurevi sakinleri için düzenlenen kermes büyük ilgi gördü. Geliri, Maltepe Huzurevine bağışlanacak olan kermes düzenlenen törenle açıldı.  Törene, Maltepe Kaymakamı  Meftun Dallı, İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Arzu Gür, kurum müdürleri, huzurevi sakinleri ve yakınları katıldı.

Yaşlılarımızın el emeği göz nuru çalışmaları

Maltepe Huzurevi müdürü Asuman Cebiuzun’un açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, ‘Yaşlılarımızın bir yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru çalışmalarını görmek için bir araya geldik. Çok güzel bir çalışma. Bu çalışmalarda en büyük katkıyı veren Halk Eğitim Müdürlüğüne ve katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum. Geleneksel aile yapımız keşke olduğu gibi durabilseydi. Geniş aileler, üç neslin bir arada yaşadığı. Ama maalesef tarih hep aynı şekilde akmıyor. Zamanın şartları değişiyor. Bugün geldiğimiz noktada o yapıyı devam ettirmek mümkün değil. Yeni şartlara en iyi şekilde uyum sağlamaya çalışmak lazım. Ben buraya geldiğimde çok büyük bir mutlukla, memnuniyetle görüyorum ki en güzel şartlarda, en iyi şekilde misafirlerimiz ağırlanıyor’  ifade etti.

Şampiyon sporcuya madalyaları verildi

Açılışta Pendik Engelsiz Yaşam Merkezinde kalan atletizm, gülle atma ve 100 metre koşuda Türkiye 2.si ve bölge birincisi olan Fatma Gençarslan’a madalyaları Maltepe Kaymakamı  Meftun Dallı ve İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Arzu Gür tarafından verildi.

Kermes açılışı için kesilen kurdele sonrasında Maltepe Kaymakamı  Meftun Dallı ve İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Arzu Gür, kermes için oluşturulan stantları gezdi. Kaymakam Dallı, Huzurevi sakinlerinin yanlarına giderek hepsiyle özel olarak ilgilendi.

Kermese katılanlar kurulan stantları gezerek alışveriş yaptılar.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR