Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Miniklerin “Düşlere Yolculuk” adlı resim sergisi

Miniklerin “Düşlere Yolculuk” adlı resim sergisi
117 views
23 Nisan 2019 - 23:35

KARTALLI MİNİKLER DÜŞLERİNİ RESİM İLE ANLATTI

Kartal Belediyesi Kreşler Müdürlüğü’ne bağlı kreşlerde eğitim gören 6 yaş grubu öğrencilerin hazırladığı “Düşlere Yolculuk” adlı resim sergisi, ziyarete açıldı.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen serginin Kartal Belediyesi Hizmet Binası Fuaye Alanı’ndaki açılışında konuşan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan, “Çocuklarımızın bu kadar güzel resimler çizdiklerini görmek, beni ziyadesi ile mutlu etti. Kartal Belediyesi kreşlerinde eğitim alan çocukların sanat ile ilgilenmesine, özellikle önem veriyoruz. Bütün velilerimize, sergimize gösterdikleri yoğun ilgi için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından çocukların sergiye hazırlanırken çekilen fotoğraflarından oluşan slayt gösterisi izlendi.

6 yaş grubu kreş öğrencileri tarafından hazırlanan sergi, akrilik boyadan yapılan yaklaşık 100 resimden oluşuyor. Çocuklar, diledikleri gibi çizdikleri resimler ile hayal dünyalarını anlatıyorlar.

Açılışın sonunda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan; Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri ve çok sayıda kreş öğrencisi ve ziyaretçiler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Meraklıları sergiyi 25 Nisan tarihine kadar Kartal Belediyesi Hizmet Binası Fuaye Alanı’nda ziyaret edebilecek.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR