Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Cumhur İttifakının başkan adayı Ahmet Baykan: “Maltepe  Kötü Yönetiliyor “

Cumhur İttifakının başkan adayı Ahmet Baykan: “Maltepe  Kötü Yönetiliyor “
208 views
11 Ocak 2019 - 1:10

Maltepe Belediye Başkan adayı Ahmet Baykan “Cumhur İttifakı’nın MHP’nin adayı olmamın yanı sıra Maltepe İttifakı’nın adayıyım. Halkın teveccühünü kazanmış bir adayım” dedi.

Cumhur İttifakı’nın Maltepe Belediye Başkanı adayı Ahmet Baykan ile MHP Ilçe Başkanı Mesut Kamburoğlu ve yönetimi, Ak Parti Maltepe Ilçe Başkanı Mehmet Erikci ve yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile Basın mensuplarına Şato Café’de bir kahvaltı programı düzenledi.

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikçi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başladığı konuşmasında, Maltepe’nin kayıp 10 yılını telafi etmenin yolunun Cumhur İttifakı’nın Malltepe’de iktidar olmasından geçtiğini söyledi. Mehmet Erikçi, “Maltepe’de Cumhur İttifakı muzaffer olacaktır. Biz Maltepe’deki son beş yıla ‘Fetret devri’ diyoruz ve bu devir son bulacak. Maltepe hizmet görecek, Maltepe huzur bulacak.Maltepelilerin abisi, Ahmet Abisi Maltepe ye hayırlı olsun” dedi.

MHP İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu da Cumhur İttifakı’nın her iki partisinin mensuplarının Maltepe’deki kötü yönetime son vermekte kararlı olduğunu belirterek, “Maltepe’yi kötü yönetilmekten  kurtarmakta kararlıyız” İfadelerini kullandı.

“GAZETECİLER ARASINDAN BAŞKAN ADAYI ÇIKMADI”

Dördüncü kuvvet merhaba diye konuşmasına başlayan Cumhur İttifakı ve MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, “Halk adına denetleme görevi üstlenen, doğru haber peşinde koşan, bağımsız, özverili, menfaat peşinde değil doğru haber peşinde olan, zor şartlarda çalışan gazetecilerin gününüzü kutluyorum” dedi.

Bir Maltepeli olarak, Maltepe sevdasına kayıtsız kalamayacağını ve kalmadığını vurgulayan Ahmet Baykan şunları söyledi; “Bu gönül hizmetine evet dedim ve aday olarak Maltepe’nin geleceği için hizmet etmeye talibim. Maltepe gerçekten iyi yönetilmiyor. Maltepe kent olmaktan, Maltepeliler kentli olmaktan uzaklaşıyor. Maltepe betonlaşıyor, tarihi değerlerinden uzaklaşıyor, sanattan, kültürden, spordan uzaklaşıyor. Maltepe’de kentleşme olgusundan uzak bir yapılaşma var. Yumak olmuş sorunlarla Maltepe ayağa kalkamıyorsa yerel yönetimlerde sıkıntı var demektir. Maltepeye makyaj değil köklü müdaheleler gerekiyor. Maltepenin dönüşüme değişime ihtiyacı var. Maltepenin şehir olarak hafızası yok. Maltepe şehir olarak geleceğe taşınabilmeli. Maltepe de En önemlisi gençlerden uzaklaşıyor. Gençlerle ilgili projelerimizi gençlere hazırlatıyoruz. Gençlik meclisleri ile gençlerin taleplerini almaya öncelik vereceğiz.Sizlerin arasında bir gazeteci aday olmayınca ben aday olmaya karar verdim. Demokrasiye hizmet eden siz değerli gazeteciler Holding medyasından daha özgürsünüz. Patron angajmanı sizde yoktur.Halkın isteğinin geniş isteğiyle geliyoruz. Başkan  olduğumuzda da bizi denetlemenizi istiyoruz” dedi.

Ahmet Baykan, İstanbul’un en uzun sahiline sahip ilçe olan Maltepe’de bir zamanların ünlü Süreyyapaşa, İdealtepe, Küçükyalı Plajlarını yeniden canlandırmak istediklerini de söyledi.

“MALTEPEYE MAKYAJ DEĞİL KÖKLÜ ÇÖZÜMLER”

Ahmet Baykan, “Borç batağındaki bir belediyenin bırakın hizmeti, maaşları bile öderken sıkıntıya düşüyor. Denetlenmeyen bütçede keyfi tasarruflar olur. Sonunda da borç batağına düşülür. Geçmişte borçsuz ve kasasında 8.5 trilyon lirayla devrettiğimiz belediye örneğimiz var. Belediyenin kaynaklarının israf edildiğini, personel sıkışıklığı içinde rantabıl yönetimlediğini görüyoruz. Sırtımızdaki yükün farkındayız. Makyaj değil köklü çözümler için ciddi müdahalelerin gerektiğine inanıyoruz. Maltepe’nin ihtiyaç duyduğu güçlü projelerle geliyoruz” dedi.

Ahmet Baykan, yerel basının holding basınından daha bağımsız olduğunu belirterek, “Ekonomik zorluklara ragmen haysiyetli davranışlarınızın şahitlerindenim. Bizleri görev yapacağımız dönemde denetlemenizi  yönetenleri uyarmanızı bekliyorum” dedi ve eleştirilere açık olduğunu da vurguladı.

Maltepe’ye yeni bir vizyon kazandırmak için çalışacaklarını belirten Ahmet Baykan, “Bunu hükümetle, İBB ile birlikte çözeceğiz. Önümüzdeki günlerde projelerimizi detaylı olarak Maltepelilerle ve siz gazetecilerle paylaşacağız. Bu konuda önerilerinizde bizim için önemlidir.”dedi

BAYKAN; “RAKİBE GÖRE POZİSYON ALMAYIZ”

CHP’nin adayının kim olacağının kendileri için önemli olmadığını vurgulayan Ahmet Baykan bu konuda da şunları söyledi; “Adaya gore pozisyon almak kendimizi inkar anlamına gelir. Partilerin iç meselelerine karışmak bize düşmez. Hayatım boyunca kimseye iftira atmadım, şimdiden sonrada bu konuda allah beni korusun.Toplumcu bir adam oldum her zaman. Maltepe kötü yönetiliyor, Cumhur İttifakı’nın MHP’nin adayı olmamın yanı sıra Maltepe İttifakı’nın adayıyım. Halkın teveccühünü kazanmış bir adayım. Adaylığım AK Parti ve MHP ilçe başkanlarıyla birlikte yaptığımız ortak görüşmeler sonunda genel merkezlerin takdiriyle gerçekleşmiştir. Saklı gizli bir görüşmemiz asla olmamıştır.”

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR