Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kartal Belediyesi karlı havada sokak hayvanlarını unutmadı

Kartal Belediyesi karlı havada sokak hayvanlarını unutmadı
71 views
04 Ocak 2019 - 17:27

Kartal Belediyesi, yaklaşan karlı ve soğuk hava sebebiyle hayvan dostlarımızın aç kalmaması için ilçe içerisinde çok sayıda alana mama bırakarak, sokak hayvanlarını besleme çalışmalarına hız verdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün, İstanbul için kar yağışı uyarısını dikkate alan Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, karlı havalarda doğada yiyecek bulmakta zorluk yaşayan sokak hayvanları için ilçedeki çeşitli alanlara mama bıraktı. Ekipler, başta Kartal’da kar yağışının en yoğun olan bölgelerden biri olan Aydos Ormanı ve çevresi olmak üzere Kartal’ın çeşitli bölgelerinde hayvanları besleme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Zorlu hava koşullarında hayvanların açlık çekmemesi için çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını belirten Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Çoban, “10 yıldır, kış aylarında bu tür çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Özellikle hava koşullarının sokak hayvanlarının beslenmesine el vermediği soğuk kış günlerinde bu besleme faaliyetlerine daha çok önem veriyoruz ve çalışmalarımızı artırıyoruz. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında sokak hayvanlarının bu soğuk ve karlı günlerde sıkıntı yaşamaması için elimizden geleni yapıyoruz. Ortalama 40 ton mamayı Kartal Belediyesi ekipleri ve gönüllüler eliyle sokak hayvanları için dağıtıyoruz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR