Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Gazeteciler Kartal’a kazandırılan projeleri yerinde inceledi…

Gazeteciler Kartal’a kazandırılan projeleri yerinde inceledi…
95 views
28 Aralık 2018 - 11:40

İstanbul’daki ulusal ve yerel basında görevli gazeteciler, Kartal Belediyesi tarafından ilçedeki kadınlar için başlatılan Kartal Tanıtım Turu’na katıldı. Gazeteciler, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün 2009’dan bu yana Kartal’a kazandırdığı projeleri ve yapımı devam eden belediye çalışmalarını yerinde inceledi.

 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nur Gülmez Bel de tanıtım turu boyunca projeler hakkında gazetecilere bilgi verdi. Sırasıyla; Neyzen Tevfik Kolaylı heykeli, Eşekli Kütüphaneci Anıtı, Srebrenitsa Soykırım Anıtı, Kartal Sanat Akademisi, Dragos Kazı Alanı, Dragos Su Sporları İskelesi, Ceviz Meydanı Sosyal ve Kültürel Aktivite Merkezi proje alanı, Kreşler, Mehmet Ali Büklü Parkı, Buz ve Kaykay Pisti, Kartallı Kazım Meydanı, Masal Müzesi, Rauf Denktaş Anıtı, Bayram Demirkol Parkı ile Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi Binası’nı gezen gazeteciler, gezdikleri her alanda çalışmalarından dolayı Başkan Altınok Öz’ü takdir ettiklerini belirtti.

 

Kartal Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün; Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öngörüsüyle sanat ve kültürle yoğrularak modern bir çizgide ilerleyen Kartal’da, bu başarı hikâyesinde her biri birer basamak olan projeleri Kartallı kadınlara tanıttığı Ring Turu, devam ediyor. Kartal Tanıtım Turu kapsamında bu kez İstanbul’daki ulusal ve yerel gazetelerde görev yapan gazeteciler, Kartallı kadınlarla birlikte Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz tarafından ilçeye kazandırılan projeleri gezdi. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nur Gülmez Bel de gün boyunca projeler hakkında gazetecilere bilgi verdi. Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi Binası ziyareti sırasında ise tur ekibini, Yaşlı Bakım ve Huzurevi Müdürü Burcu Şimşek karşıladı.

 

“OP. DR. ALTINOK ÖZ’ÜN ÇALIŞMALARINI ÇOK BEĞENİYOR VE TAKDİR EDİYORUZ”

 

Tura katılanlar arasında bulunan vey aklaşık 42 senedir Kartal’da yaşadığını belirten Nazife Üner, “Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen şehir turu çok güzel, bugüne kadar katılmamış olmanın üzüntüsünü yaşıyorum. Dragos Tarihi Kazı Alanı’nı ve Masal Müzesi’ni çok beğendim. Adeta Masal Müzesi’nde çocukluğumuza döndük. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün çalışmalarını çok beğeniyor ve takdir ediyoruz. Kendisini hep Kartal Belediye Başkanı olarak görmek istiyoruz.” dedi.

 

KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK

 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay ise yaptığı konuşmada: “Sayın Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’ün düşüncesi, Kartal’da yapılan hizmetlerin vatandaşlarımız tarafından bilinmesiydi. Özellikle kadınlarımıza pozitif ayrımcılık uygulayarak bu gezi çalışmalarında onlara öncelik verdik. Turistik şehirlerde nasıl şehir otobüsleriyle turlar düzenleniyorsa, biz de Kartal Belediyesi olarak vatandaşlara yapılan hizmetlerimizi anlatmak için şehir turu düzenliyoruz.” diye konuştu. “Kısa bir süre içerisinde yaklaşık 1500 Kartallı kadını şehir turlarında ağırladık ve onlara hizmetlerimizi anlattık.” diyen Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, ”Şehir turları kapsamında kadınlarımız; büyük bir alana kurulu olan Yakacık Bayram Demirkol Parkı’nı, Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğini koruyan Kartal Belediyesi Masal Müzesi’ni, Dragos Arkeolojik Kazı Alanı’nı, Kartal Belediyesi kreşlerini ve meydanlarını geziyorlar.” dedi. İnşaatları devam eden projelere de değinen Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, “Şu an Cevizli ve Uğur Mumcu Mahallelerinde çok kapsamlı kültür ve yaşam merkezlerinin inşası sürüyor, aynı zamanda Kartal Sahil’de bir su sporları merkezi de inşa ediyoruz.” dedi.

 

KREŞLERİN SAYISI ARTACAK

 

Kartal Belediyesi’nin en dikkat çeken hizmetlerinden birisinin de kreşler olduğunu vurgulayan Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, “Bizi Türkiye’deki birçok belediyeden ayıran bir özelliğimiz de çok sayıda olan ve yüksek kalitede hizmet veren kreşlerimiz. Kreş sayısının artırılması için vatandaşlarımızdan çok yoğun talep alıyoruz, önümüzdeki dönemde daha fazla kreşi Kartallıların hizmetine sunacağız.” dedi.

 

Ring turunun sonunda memnuniyetlerini dile getiren gazeteciler, kazandırılan projelerin Kartal’ın sanat, kültür ve estetik anlamında çehresini büyük ölçüde değiştirdiğini belirterek Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

 

Kartal Tanıtım Turu

 

Kartal’daki tüm mahallelerin dâhil olduğu ve zamana yayılan tanıtım turları, talebe göre belli aralıklarla yapılıyor. Biten ve devam eden projelerle ilgili ayrıntılı bilgilerin de verildiği tanıtım turunda hem vatandaşların projeler hakkında bilgi sahibi olması sağlanıyor, hem de projeler tanıtılarak halk tarafından kullanımlarının artırılmasını amaçlanıyor.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR