Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

“Kaymakamık Kupası” kros müsabakalarında dereceye giren sporcular madalyalarını aldı

“Kaymakamık Kupası” kros müsabakalarında dereceye giren sporcular madalyalarını aldı
108 views
27 Aralık 2018 - 18:44

Maltepe’de gerçekleştirilen okullar arası Kaymakamlık Kupası Kros Müsabakalarında dereceye giren sporcular ödüllendirildi.

Maltepe Kaymakamlık Kupası Kros müsabakalarında mücadele ederek dereceye giren sporcular için Marmara Eğitim Köyü Hasan Ali Yücel Konferans Salonunda ödül töreni düzenlendi. Kupa töreni, Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, İlçe Gençlik Spor Müdürü Mahmut Serkan Sağbili, Milli Eğitim Şube Müdürü Cevdet Ergül, Marmara Eğitim Okulları Liseler Genel Müdürü Mehmet Alkan, Okul Sporları İl Komitesi Üyesi Bahtiyar Topal, Marmara Eğitim Okulları Sportif Direktörü Nurullah Bıyıklı, okul müdürleri, beden eğitimi öğretmenleri, öğrenciler ve velilerin katılımı ile gerçekleşti.

Kros müsabakaları sonrasında dereceye giren öğrenciler için Marmara Eğitim Köyü Hasan Ali Yücel Konferans Salonunda gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Yarışmalar ile ilgili kısa bilgilendirmenin ardından konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, gençlere soğuk havaya rağmen müsabakalara katıldıkları için teşekkür etti.

En az bir kişiyi spor için ikna edin

Konuşmasında, her sporcunun yakınındaki bir kişiyi spor yapmaya ikna etmesini isteyen Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı; ‘Çok güzel bir vesile ile buradayız. Buradaki kros yarışmasına katılan herkes dereceye girdi bir kere. Hepiniz birinci, ikinci ve üçüncüsünüz. Sadece buradaki arkadaşlarınız daha birinci, ikinci, üçüncü oldu. Hepinizi tebrik ediyorum. Hava şartlarının bu kadar olumsuz olmasına rağmen hepiniz sabahtan kalkıp geldiniz, bu güzel yarışlara katıldınız. Hepinize teşekkür ediyorum. Bu müsabakaların gerçekleşmesinde emeği geçen Gençlik Spor İlçe Müdürümüze, antrenörlerimize, hocalarımıza varıncaya kadar herkese teşekkür ediyorum. Sporun öneminden bahsetmiyorum bunu bildiğiniz için zaten yapıyorsunuz. Ama hepinizden bir ricam var. Hepiniz spor yapmayan en az bir arkadaşınızı, akrabanız, komşunuzun çocuğu, okulunuzdaki arkadaşınız olabilir, sizin gibi spor yapmaya ikna edin. Sizden bunu rica ediyorum. İnşallah bunu başarırsınız. Hepinize saygılar, sevgiler sunuyorum’ dedi.

Kaymakam Meftun Dallı’nın konuşmasının ardından dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını; Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı ve protokol tarafından verildi.

GURURUMUZ

Kaymakamlık Koşusu 1 ve 2′ liği Maltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Maltepe Kaymakamlık Kupası  Kros  Müsabakası Genç Kızlar Kategorisinde Bireysel dalda;

Feyza ARI  ilçe birinciliği,

Dilara GÜLSUYU ‘da ikinciliği aldı.

Maltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  takım olarak ilçe ikincisi oldular. Kupaları ve madalyaları ile okula gelen takım okulda coşku ile karşılayan arkadaşları, yöneticiler ve öğretmenleri Hüseyin Şahin ile takımını kutlayarak başarılarının devamını dilediler.

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR