Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Engelli Milli Yüzücü Hamit Demir ‘den Dallı’ya ziyaret

Engelli Milli Yüzücü Hamit Demir ‘den Dallı’ya ziyaret
81 views
12 Aralık 2018 - 21:20

El ve ayakları olmayan milli yüzücü Hamit Demir, Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’yı ziyaret etti.

Bedensel engelli milli yüzücü Hamit Demir, Avrasya Özel Çocuklar Derneği kurucusu Aysu Umut ile birlikte Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’yı ziyaret etti.

Ziyarette, milli mayoyu ilk kez 2013’te Brezilya’da giydiğini ve sonrasında başarı yelpazesi genişlediğini anlatan Hamit Demir, “Paralimpik yüzme branşı milli sporcusuyum. Doğuştan, her iki elim ve her iki ayağım yok. Doğumsal gelişen bu durum bende, bir tramvaya neden olmadı.  Bir şeyler yapabileceğini düşündüm ve yüzme sporuna başladım. 2015 yılında Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. Aynı zamanda Gazi Üniversitesi’nde master eğitimime, siyaset ve sosyal bilimler alanında devam ediyorum. 12 yıldır yapmış olduğum yüzme sporunda, son 6 yıldır milli sporcuyum ve bu süreçte birçok uluslararası ve ulusal dereceler elde ettim. 2020 Olimpiyat – Paralimpik oyunlarına hazırlandığımız bu süreçte 2-4 Mart 2018 tarihinde Kopenhag’da gerçekleştirilen uluslararası dünya serileri yarışmasında yüzdüğüm 5 yarışın 5’inde de  kota alarak, 2019 Ağustos’ta İrlanda’da yapılacak Avrupa Yüzme Şampiyonasına ülkemizi temsilen katılım sağlayacağım. Uluslararası arenada yeni başarılar elde etmek, kariyerimize başarı puanları katarak, uluslararası arenadaki sıramızı üst noktalara taşımak amacı ile 23-28 Nisan tarihlerinde Brezilya’da yapılan uluslararası Dünya şampiyonasına katıldım. Buradan da 2 altın madalya ile döndüm. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda toplam 84 madalya kazandım. Engelliler camiası adına Türkiye’yi bu anlamda iyi bir şekilde tanıtmak istiyorum” dedi.

Şampiyon sporcu Hamit Demir’in kendisini ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirten Kaymakam Dallı, “Hamit’in azminden, iradesinden, başarısından hepimiz gurur; bugünkü ziyaretinden de büyük bir mutluluk duyduk. Kendisinin de ifade ettiği gibi, engel diye bir şey varsa o öncelikle kafanızda ve gönlünüzdedir. Azmin önünde hiçbir şey duramaz. Hamit’in başarılarının, daha doğrusu kendisinin bütün çocuklarımıza model ve örnek olmasını diliyorum. Kendisine ayrıca gençlerimizle söyleşiler yapmak suretiyle başarılarını, düşüncelerini aktardığı için de teşekkür ediyorum. Başarılarının artarak devamını dilerim.” diye konuştu.

Ziyaret sonrası Kaymakam Dallı, bedensel engelli milli yüzücü Hamit Demir’e hediye vererek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR