Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Futbolun Efsanelerinden Kaymakam Dallı’ya ziyaret

Futbolun Efsanelerinden Kaymakam Dallı’ya ziyaret
120 views
07 Aralık 2018 - 0:47

Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen “Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor” projesi kapsamında, eski futbolcular Beşiktaşlı Ali Gültiken, Trabzonsporlu Hami Mandıralı, Fenerbahçeli Oğuz Çetin, Galatasaraylı Ergün Penbe, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Okur, Gençlik ve Spor Bakanlığı Daire Başkanı Bilal Yaşar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz ve  Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mahmut Serkan Sağbili Kaymakam Meftun Dallı’yı ziyaret ettiler.

Proje kapsamında Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’yı ziyaret eden duayen futbolcular ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Okur ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz projenin amacını anlattılar.

Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor” projesinin, gençlerimizin, efsane futbolcularla beraber vakit geçirmelerini, spora ilgilerinin arttırılmasını, sporun teşvik edilmesini ve gençlerin sosyal hayata etkin katılımını amaçladığı belirtildi. Projenin ayrıca,  Ceza ve İnfaz Kurumlarında hükümlü ve tutuklu bulunan gençlerin sosyal rehabilitasyonuna katkı sağlamayı da hedeflediği anlatıldı.

 

Gençler için örnek kişilersiniz

Samimi bir ortamda geçen ziyaret sırasında aktif futbolculuk zamanlarında yaşadıkları anıları paylaşan eski milli futbolcular bu tür etkinlikler içinde yer almanın kendileri için gurur verici olduğunu söylediler.  Kendilerini ziyaret etmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, ‘Bir dönem Türkiye’nin dört büyük takımında futbol oynamış ve sadece o döneme damga vurmakla kalmayıp, isimleri bugün dahi gönüllerde yaşayan siz kıymetli misafirlerimizi ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Böyle bir etkinlikte Maltepe’nin yer almasını sağlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerine ve değerli vakitlerini ayırarak gençlerimize bilgi, tecrübe ve fikirlerini aktaracak olan çok değerli sporcularımıza şükranlarımı sunuyorum.’ dedi.  

Ziyarette ayrıca Eğitimevi Organizasyon Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Ortadeveci ve Aylin Bayhan tarafından aktarılan Eğitimde Vizyon 2023 Cumhuriyetin Adam Olmuş Çocukları “Koridor Kitaplığı ” Sosyal Sorumluluk Projesinin bilgisi verildi.

Ziyaret bitiminde toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor etkinliği

Maltepe’de gerçekleştirilecek programda, Ali Gültiken, Ergün Penbe, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin’in katılımıyla bir panel düzenlenecek. Panele amatör spor kulüpleri sporcuları ve yöneticileri ile spora ve futbola ilgi duyan tüm gençler katılacak. Panelde gençler aktif spor hayatları süresince bir çok ulusal ve uluslararası başarı kazanan milli sporcuların yaşadıklarını kendilerinden dinleyecek ve tecrübelerinden faydalanacak. Daha sonra efsane futbolcular vatandaşlar ile bir araya gelecek. Etkinlik kapsamında ayrıca  amatör spor kulüpleri, gençlik merkezi üyesi gençler ve diğer gençlerden oluşan karma takımlar arasında bir gösteri maçı de düzenlenecek.

Program devamında  Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirilecek panelin ardından efsane futbolcular, tutuklu ve hükümlü gençlerle bir gösteri maçı yapacak. Projenin cezaevlerinde düzenlenen ayağında, tutuklu ve hükümlü gençlerin sivil hayata intibaklarına, dezavantajlılık durumlarının belli ölçüde normalleşmesine katkı sağlanması hedefleniyor. Projeyle ayrıca, “Ceza ve İnfaz Kurumlarında” kalan gençlerin tutuklu ve hükümlülüklerinin sona ermesinden sonra, hayatın normal akışına intibaklarının hızlandırılması da amaçlanıyor.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR