Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kartal’da ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’

Kartal’da ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’
101 views
23 Kasım 2018 - 20:48

Kartal Kaymakamlığı tarafından ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ dolayısıyla kutlama programı düzenlendi. Programda, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve görevleri sırasında şehit edilen öğretmenlerimiz anıldı.

Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde düzenlenen kutlama programına; Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan, Kartal Belediyesi Başkan Danışmanı Gülcemal Fidan, Kartal Gençlik ve Spor Müdürü Baturalp Eliçevik ve Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka’nın yanı sıra çok sayıda öğretmen, öğrenci ve vatandaş katıldı.

Program şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka, öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekerek bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Program, eli kanlı terör örgütü PKK’nın şehit ettiği öğretmenler için hazırlanan kısa film gösterimi ile devam etti. Şehit öğretmenlerimizin anılması sırasında salonda duygu dolu anlar yaşandı. Daha sonra Kartal Süleyman Demirel Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo sahnelendi. Türk milletinin değerlerinin ve vatan sevgisinin işlendiği oratoryonun ardından sahneye şiir dinletisi sunmak için Özel Kıraç Anadolu Lisesi öğrencileri çıktı. Salonu dolduran izleyiciler, öğrencilerin başarılı performanslarını sık sık alkışlar ile destekledi.

Programın sonunda, protokol üyeleri tarafından bu sene emekli olacak öğretmenlere ‘Hizmet Şeref Belgesi’ takdim edildi. Uzun yıllar boyunca öğretmenlik mesleğini icra eden ve aydın nesiller yetiştirilmesine katkı sağlayan öğretmenler, salonu dolduran izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR