Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kartallı sanatseverler ‘yaşam’adlı karma resim sergisinde buluştu

Kartallı sanatseverler ‘yaşam’adlı karma resim sergisinde buluştu
73 views
06 Kasım 2018 - 0:03

Kartal Belediyesi, Betül Vural ve Zerrin Çiğdemli Aner Sanat Galerisi Atölyesi öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Yaşam’ adlı karma resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda ziyarete açılan karma sergide, Betül Vural ve Zerrin Çiğdemli Aner Sanat Galerisi Atölyesi’nin 10 öğrencisi tarafından hazırlanan resimler yer alıyor. Serginin küratörlüğünü ise Betül Vural ve Zerrin Çiğdemli Aner birlikte üstleniyor.  Öğrencilerin; peyzaj, figür ve çini mürekkebi gibi farklı resim tekniklerini kullanarak hazırladığı sergiyi, meraklıları 8 Kasım tarihine kadar Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda ziyaret edebilecek.

Sergi ile ilgili konuşan Ressam Zerrin Çiğdemli Aner, “Öğrencilerimizin ilk resim sergisi. Burada yıllar süren çalışmanın ve emeğin sonucu eserler yer alıyor. Sergimizde çok güzel tablolar bulunuyor. Ayrıca sanata ve sanatçılara verdiği destekler için Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR