Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Çeşme, Veloturk Gran Fondo by Carraro’ya üçüncü kez ev sahipliği yapıyor!

Çeşme, Veloturk Gran Fondo by Carraro’ya üçüncü kez ev sahipliği yapıyor!
88 views
02 Kasım 2018 - 19:47

Argeus Travel & Events ile Veloturk tarafından Carraro’nun ana sponsorluğunda düzenlenecek olan Veloturk Gran Fondo Çeşme’ye 1.336 amatör bisikletçi kayıt oldu.

 

17 farklı ülkeden sporcunun yarışacağı organizasyonda elde edilen tüm gelirler, bisiklet sevgisini iyilik hareketine dönüştüren Veloturk’ün “Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler” projesi kapsamında 140 ilk ve ortaokul öğrencisine bisiklet hediye edilmesi için kullanılacak.

Kısa parkurda 857, uzun parkurda ise 479 sporcu yer alacak

Veloturk Gran Fondo Çeşme’de parkurların sporcu sayıları dağılımı da belli oldu. 100 kilometrelik LAPIERRE Parkuru’nda 479 sporcu mücadele ederken, 47 kilometrelik TOYOTA Hybrid Parkuru’na ise 857 bisikletçi kayıt oldu.

Organizasyonda 16 ile 81 yaşları arasındaki bisikletçiler parkura çıkarken en çok sporcunun yer alacağı kategori ise “19-34 Yaş Elit Erkek” olacak.

11 görme engelli ve 3 paralimpik sporcu da Veloturk Gran Fondo Çeşme’de parkura çıkacak

Veloturk Gran Fondo Çeşme’de engelli sporcular da amatör bisikletçiler ile birlikte parkurda pedal basacak.

Organizasyona katılacak olan 11 görme engelli sporcu, parkuru tandem bisikletler ile deneyimleyecek. İki bisikletçinin kullandığı tandem bisikletlerde öndeki pilot bisikletçi bisiklete yön verirken, görme engelli sporcu ise pedal çevirerek bisiklete güç sağlıyor.

Ayrıca Veloturk Gran Fondo Çeşme’de 3 paralimpik sporcu da parkura çıkacak. Organizasyonda her iki parkurda da start, 4 Kasım Pazar günü verilecek. LAPIERRE Parkuru’nun startı 08.00’de verilirken TOYOTA Hybrid’in parkurunun başlangıç saati ise 09.00 olacak. Organizasyonun Ödül Töreni ise yine 4 Kasım Pazar günü 13.30’da gerçekleştirilecek.

Ülkemizden sonra en çok sporcusu olan ülke Yunanistan olacak 

17 farklı ülkeden bisikletçinin yer alacağı Veloturk Gran Fondo Çeşme’de ülkemizi 1.278 sporcu temsil edecek. Ülkemizi sporcu sayısına göre takip eden ülkeler ise şu şekilde olacak:

Yunanistan (27),  Almanya (5), Amerika Birleşik Devletleri (4), İngiltere (4), Fransa (3), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (2), Macaristan (2), Danimarka (2), Portekiz (2), Arnavutluk (1), Belçika (1), Güney Kıbrıs Rum Kesimi (1), Hollanda (1), İsviçre (1), İtalya (1) ve Norveç (1).

Organizasyonun açılış gününde öğrenciler bisikletleri ile buluşacak

 Sarper Günsal, Arda Türkmen, Berkem Ceylan, Aydın Diricanlı, Okan Can Yantır ve Umut Duygu tarafından kurulan Veloturk’ün “Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler” projesi kapsamında, ihtiyaç sahibi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği 140 öğrenciye hediye edilecek ve bisikletlerin dağıtımı, 3 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Veloturk Gran Fondo Çeşme’de bisikletçilerin sorunsuz bir parkur ve yarış deneyimi yaşayabilmeleri için 150’den fazla görevli ve gönüllü görev yapacak.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. İzmir Valiliği, Çeşme Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun kurumsal destekçileri olduğu Veloturk Gran Fondo Çeşme’ye ana sponsor Carraro ile birlikte TOYOTA Hybrid, LAPIERRE, VELUX, Pınar Protein, Sora Tekstil, Shimano, Zebraska, Züber Lezzetler ve PT Academy de sponsorluk desteği verecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR