Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Toplumsal hafızada zamanda ve mekanda: MALTEPE

Toplumsal hafızada zamanda ve mekanda: MALTEPE
147 views
01 Kasım 2018 - 14:21

“Toplumsal Hafızada Zamanda ve Mekânda: Maltepe” sergisinin açılışı ve hazırlanan kitabın tanıtımı, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

2 yıla yakın bir süre boyunca, 10 kişilik bir araştırma ekibinin kolektif çalışmasıyla yürütülen Maltepe Toplumsal Tarih projesinin, görsel malzemelerinin, bulgularının, sözlü tarih anlatılarının, özgün tarihsel belgelerinin bir nevi kolajı ve görsel ifadesi olan kitap için düzenlenecek sergide, Maltepe’nin ve bir yanıyla İstanbul’un toplumsal ve mekânsal tarihinde bir gezinti yapılacak. Açılışını Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yapacağı sergi sonrası, “Sözlü Tarih Anlatılarıyla Maltepe’yi Okumak” adıyla düzenlenecek panelde, Maltepe toplumsal tarih projesinin bulguları masaya yatırılarak, Maltepe’nin yerel kimliği ve özgün yönlerinin yanı sıra, Türkiye’nin sosyal, politik ve mekânsal dönüşüm süreçlerinin yereldeki etkileri irdelenecek. Panele konuşmacı olarak Prof. Dr. Hatice Kurtuluş, Prof. Dr. Şükrü Aslan, Prof. Dr. Besime Şen, Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi Esra Kaya Erdoğan, Dr. Hatice Kurşuncu, Dr. Suna Yılmaz, Sevinç Doğan ve Zozan Üçdağ katılacak.

Bu anlamlı günde siz değerli basın mensuplarımızı da aramızda görmekten onur duyarız.

 

MALTEPE BELEDİYESİ BASIN VE YAYIN MÜDÜRLÜĞÜ

0 216 458 99 99 (1250/1106) / 0216 589 36 00

Yer    :  Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi

Tarih :  03.11.2018

Saat   :  14:00

Adres: Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi – Gülsuyu Mah. Nar Sok. E-5 Yanyol Üzeri Maltepe / İstanbul

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR