Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Koca; “2019’da Güneş Maltepe’den doğacak”

Koca; “2019’da Güneş Maltepe’den doğacak”
84 views
29 Ekim 2018 - 11:11

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Koca adaylık başvurusunu yaptıktan sonra haftasonu İlçe binasında partililere ve dostlarına seslendi. Koca yaptığı konuşmada şunları söyledi. “1994 yılından beri yoldaşlık yaptığım örgütüm sizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum.

Sayın ilçe Başkanım, sayın Yöneticilerim. 30 senedir komşuluk ettiğim, Maltepe’li hemşerilerim, 94 yılından bu yana tam 24 yıldır yoldaşlık ettiğim değerli Örgütüm.

    Sizleri aydınlık, güzel günlere olan inancımla, saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.

    Evet Canlar, bugün, bundan tam 95 yıl önce, Ulu Önder, ”Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz” diyerek, bizlere çağdaş, aydınlık günlerin müjdesini verdi. Bizlere bu Vatan toprağını Armağan eden, başta Ulu Önderimiz olmak üzere, Tüm Kahramanlarımıza, şükranlarımı sunuyor, Tanrıdan rahmet diliyorum. Ruhları şaad olsun.

     29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

İşte, Ben, Böyle Büyük bir Önderden aldığım, İnanç ve Güçle, Atatürk’çü ve Devrimci kimliğimle, 30 yıla yakın süredir hizmet ettiğim, her mahallesinde, her sokağında ayak izim olan, bu güzel ilçede Maltepe Belediye Başkanlığına Aday olduğumu sizlerin huzurunda ilan ediyorum.

Sevgili dostlarım, sizden bir ricam var. Bugün, burada ne konuştuysam, bundan 5 yıl sonra, tekrar huzurunuza geldiğimde, Vaad ettiklerimi yapmanın mutluluğunu yaşamak adına, beni can kulağıyla dinlemenizi rica ediyorum.

Bugün söylediklerime şahit olun, yarın söylediklerimin takipçisi olun ki, 5 sene sonra gönlünüz rahat, bana tekrar kefil olun.

Sevgili dostlarım, gönül isterdi ki, Demokrasinin, Adaletin, Emeğin temsilcisi Tek parti olan, Cumhuriyet Halk Partisinde bir Ön seçim olsun.

Adaylarımızın, gideceği tek kapı ilçe binası, İcazed alacağı tek unsur Örgütüm olsun, Ama olmadı. Bu konudaki rahatsızlığımı belirtmek zorundayım.

Ancak, hiç bir şartta ve koşulda, Yılmak, Pes Etmek Yok. Emeğin, En Yüce değer olduğuna olan inancımızla, örgütümüzle beraber karanlığın üstüne gideceğiz. Cumhuriyet Halk Partililer, bu Ülkeyi, Kurtaran ve Kuran Anlayışın temsilcileridir. Ülkemizin, bugün içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtaracak kadrolar bizim içimizde mevcuttur ve bunlardan bir taneside Hüseyin KOCA’dır.

İşte bu yüzdendir ki, ”söyleyecek sözümüz, isteyecek yüzümüz var” sloganıyla bu yola çıktık.

Sevgili dostlarım:

Biz, sadece Belediyecilik hizmetini yerine getiren, Cumhuriyet Halk Partili bir Belediye Başkanı olmayacağız. Temsil ettiğim anlayışın gereği neyi emrediyorsa, onu korkmadan anlatan, haksızlık kimden geliyorsa, onun karşısında olan, bir Belediye Başkanı olacağım.

Örneğin bugün, Ulu Öndere ve Cumhuriyetin Tüm Değerlerine karşı saldırıda bulunan Kim varsa, buna karşı yapılan her eylemin, En Ön Safında Beni Göreceksiniz. Korkmayacağım ve korkutamayacaklar, Asla teslim olmayacağım.

Bugünkü anlayış, Yerelden, İstanbul’dan, büyüdü, bu günlere geldi. Ama Ulu Önderin de dediği gibi size söz veriyorum ”Geldikleri Gibi Gidecekler”

2009’da büyük bir özveri ve mücadele ile,Maltepe Belediyesine, Cumhuriyet Halk Partisi Bayrağını diken dostlarım, 2009 ruhuyla 2019’da da yine, yeniden, Maltepe halkına hizmetimiz devam edecek. Önceki başkanlarımız syn. Zengin’e ve syn. Ali Kılıç’a yaptıkları hizmetler, ilçemize kattıkları değerlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Yaptıklarının üzerine 100 tuğla da Biz koyacağız. 2009’dan bu yana, hayal ettiğimiz ve yapamadıklarımızı da bizler tek tek hayata geçireceğiz ve ben inanıyorum ki, bizim Maltepe’de yarattığımız enerji, estirdiğimiz rüzgar, İstanbul’a yansıyacak. İSTANBUL BİZİM OLACAK.

Omuz verin dostlarım, güç verin yoldaşlarım.

2019’da Güneş Maltepe’den doğacak.

Sevgili Canlar, buradan, halka hizmet için yola çıkmış, tüm aday adayı dostlarımı selamlıyorum. Hepsine başarılar diliyorum ve bu adaylarımızın her birine gönül vermiş, destek olan üyelerimize de sesleniyorum; adayınız her kimse yanında sımsıkı durun. Ona Ses olun, Nefes olun. Demokrasinin gereği budur. Ve dostlarım Hüseyin KOCA’da, İnandığımız Değerlerin temsilcisi, Örgütümüzün bir parçası diyorsanız, Ben de Dualarınızı ve Desteklerinizi bekliyorum.

Dostlarım, buradan yüksek sesle haykırıyorum. Maltepe’de, Maltepe Örgütünden daha büyük bir otorite, daha büyük bir siyasi anlayış yoktur. Bu gerçekten yola çıkarak, Mevla’m nasip eder de, Başkan Olursam, Güç aldığım, Destek aldığım, Sığındığım tek güç siz değerli Örgütüm olacaktır.

Omuzumun sağında gençlik örgütümün temsilcisi, solunda kadın örgütümüzün temsilcisi ile Belediyeyi birlikte yöneteceğiz.

Rehberim Altı Ok, Yoldaşım İlçe Başkanı olacaktır.

Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışını, Maltepe’de yaşayan, her kesimden insana, birlikte sunacağız. Partimin her üyesi, nerde Sıkıntısı, Derdi, bir ihtiyacı olan varsa, Belediye Başkanı Hüseyin KOCA adına söz verecek. Belediye olarak da biz gereğini yapacağız.

Ve dostlarım, Size Söz veriyorum. Birinin, 1 tanker suya ihtiyacı var, ama buna gücümüz yok, 1 tanker su veremesemde 1 bardak suyu ondan esirgeyen NAMERTTİR.

Canlar, Hepinizin bildiği gibi, benim Ömrüm Partimde, STK’larda, İnanç kurumlarında, halka hizmetle geçti. Bu Mücadelemde Ben, sadece bizim gibi düşünenlerin abisi, kardeşi, arkadaşı olmadım. Siyasi görüşüne, Etnik kimliğine, Nereli olduğuna bakmadan, Benim Kabem İnsandır deyip yanında oldum.

Ve Tanrıya şükürler olsun ki, sokağa çıktığımda,

Her Siyasi Görüşden Hemşerimin Desteğine, Sevgisine Mahsar oldum.

BİZ, MALTEPEYİ VE MALTEPELİLERİ, ENGİN, HUZURLU,BİRBİRİNİ SEVEN,

SAYGI DUYAN BELDELERDEN BİRİ HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ.

     Dostlarım, Karanlıkta durarak, Geride durarak problemleri çözemeyiz. Bir adım öne çıkmalı, Karanlığa karşı bir ışık da, biz yakmalıyız.

Sızlanmak Yok. Üşenmek Yok. Korkmak Yok. Cesaretle, sorunların üzerine gideceğiz. BİR OLACAĞIZ. BERABER OLACAĞIZ.

BİRİMİZ HEPİMİZ İÇİN, HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN OLACAĞIZ.

GÜNÜNÜZ GÜZEL, YARINLARINIZ AYDINLIK OLSUN.

TÜM GÜZELLİKLER SİZİNLE OLSUN..

HOŞÇAKALIN, ESENKALIN..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR