Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Başkan Öz; “AYGAD’ın vizyonu beni mutlu etti”

Başkan Öz; “AYGAD’ın vizyonu beni mutlu etti”
74 views
18 Ekim 2018 - 23:15

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti.

Ziyarette, AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay da hazır bulundu.

 

“Meslek Eğitimini Öne Çıkaracağız”

 

AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ, yaptığı konuşmada; “Yerel basının çok önemli temel görevleri vardır. Birincisi; toplumu bilgilendirmek, ikincisi; bölgesinde ve ülkesinde yaşanan olayları meslek ahlakı çerçevesinde objektif bir biçimde yansıtmaktır. Bir diğer temel görevi ise eleştiridir. Biz AYGAD olarak bu değerlere ve görevlere işlerlik kazandırma çabasındayız ve bunun için yola çıkmış bulunmaktayız. Yerel basının yeteri seviyede olmamasının bazı nedenlerini sıralayacak olursak, mesleği icra edenlerin önemli bir bölümünün eğitimsiz ve liyakatsiz olması, yasal olan bazı kazanımlardan yararlanmaması, akıllı bir telefonu eline alan kişilerin gazeteciye bürünmesi, küçük çıkarlar için şantaj veya tehditkâr haberlerin yapılması gibi birçok neden sayabiliriz. Kısacası mesleğini hakkıyla yerine getiren yerel basın kurumları İstanbul’da üvey evlat muamelesi konumundadır. AYGAD işte burada devreye giriyor. Meslek etiğini öne çıkaracak, gazeteciliğin itibarına gölge düşüren yaklaşımlara gerekirse biz de karşı çıkarak, tepki göstererek engel olacağız.”

 

“AYGAD’ın Vizyonu Beni Mutlu Etti”

 

Başkan Altınok Öz, ziyaretten dolayı yaşadığı mutluluğu ifade ederek; “Vizyonunuz ve yapmak istedikleriniz beni çok mutlu etti. Biz halkın seçtiği ama bir makamda bulunan yöneticileriz. Makam öyle bir şey ki önce halkın içindesinizdir. Sonra aynen bir uçağın kentin üzerinden havalanması gibi ağır ağır yükselirsiniz. Siz yükseldikçe detayları göremez olursunuz. Sonra bir anda bakarsınız ki bulutların üzerindesiniz. İşte bizim korkmamız gereken bu. Etrafımızı saran, bizi bulutun altını görmekten alıkoyabilecek kişilere rağmen doğruları gösterebilecek, halk ile temasımızı kurabilecek insanlar siz gazetecilersiniz. Yerel basın bu sebeple önemlidir. Eleştiri olacak. Ama iş hakarete, iftiraya, şantaja dönünce onun adı başka bir şey oluyor.” ifadelerini kullandı.

 

Ziyaretin son kısmında AYGAD Başkanı Işıkdağ, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e, bir Atatürk portresi takdim etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR