Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

“Kartal’ı Kadınlar Güzelleştiriyor”

“Kartal’ı Kadınlar Güzelleştiriyor”
88 views
09 Ekim 2018 - 16:57

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Orhantepe Mahallesi’nde bulunan Nihal’in Yeri’nde kadınlarla bir araya gelerek beş çayını kadınlarla birlikte içti.

 

Ziyarete Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve eşi Feray Öz’ün yanı sıra; meclis üyeleri katıldı. Uzun süre ilçe hakkında kadınlarla sohbet eden Başkan Altınok Öz, kadınların önerilerini dinleyerek ilçe hakkında merak ettikleri sorulara yanıt verdi. Ziyaret sırasında mekânda bulunan çocukların Başkan Altınok Öz’e olan yoğun ilgisi de dikkat çekti. Çocuklarla bir süre sohbet eden Başkan Altınok Öz, hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

 

Kartal’ı Kadınlar Güzelleştiriyor”

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, yaptığı konuşmada; “Bir ülke ve bir kent kadınların omuzlarında yükselir, kadınları sayesinde güzelleşir. Kartal’ı da kadınlar güzelleştiriyor. Yerel yönetimler olarak en önemli ödevlerimizden biri de, ilçe yönetiminde kadınları ön plana çıkarmaktır. Başka türlü bir kentin doğru yönde gelişmesi söz konusu olamaz” şeklinde konuştu.

 

“Kreşlerimizi, Hem Çocuklarımız Hem Annelerimiz İçin Yaptık”

 

Konuşmasının devamında, Kartal Belediyesi’nin en fazla kreş sayısına sahip belediye olduğunun altını çizen Başkan Altınok Öz, sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye’de en fazla kreşe sahip olan belediyeyiz. Çünkü annelerimiz işlerinde çalışırken rahat etsin istiyoruz. Annelerimiz çalışırken akılları çocuklarında kalsın istemiyoruz. En fazla kreşe sahip olan belediye olma özelliğimizin yanında, bir şey daha var. Türkiye’nin ilk ve tek alerjik çocuklar kreşini de Kartal’da hizmete açtık. Yani, alerjik çocukların annelerini de yine biz düşündük.”

 

Yaklaşık iki saat süren toplantı sonunda, Kartallı kadınlar Başkan Altınok Öz ile bol bol fotoğraf çektirerek iyi dileklerini ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR