Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Kartal’da kutlandı

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Kartal’da kutlandı
213 views
04 Ekim 2018 - 19:43

Kartal Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Yakacık Mahallesi’nde bulunan Balkanlar Koleji’nde bir etkinlik düzenlendi.

 

Kartal Belediyesi Veteriner Hekimi Hakan Örünğ, yaptığı sunumda anaokul 1. ve 2. sınıf öğrencilerine hayvan bakımı ve sağlığı hakkında bilgi verdi. Etkinliğe Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Çoban, Yakacık Balkanlar Koleji Okul Müdürü Mevlüt Karakurt, Kartal Belediyesi Veteriner Hekimi Hakan Örünğ, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Etkinliğin sonunda 1. ve 2. sınıf öğrencileri Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Çoban ve Veteriner Hekimi Hakan Örünğ’e çiçek ve hediyeler taktim ederek teşekkür etti.

 

Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sokak hayvanlarının; koruyucu aşı, kısırlaştırma ve tedavi çalışmalarına yıl boyunca devam ediyor. Ayrıca Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan ve hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlara kolaylık sağlayan; içinde bilgi de içeren aşı karneler veriliyor. Kartal Belediyesi tarafından 2011 yılında başlatılan ve İstanbul’da bir ilk olma özelliği taşıyan şebeke suyuna bağlı, şamandıralı suluk, sokak hayvanlarının susuzluğunu gidermeye devam ediyor. Sokak hayvanlarına kuru mama sağlayan geri dönüşüm kutuları da ilçenin farklı noktalarında sokak hayvanları için mama desteği sağlıyor. Öte yandan Veteriner İşleri Müdürlüğü, sahipli hayvanların kayıt altına alınması ve uygun bakım koşullarının sağlanması, insan ve çevre sağlığını tehdit edecek olumsuzlukların giderilmesine yönelik çalışma kapsamında denetimlerini de yıl boyunca sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR