Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Yelken Yaz Okulu Öğrencileri Sertifikalarını aldı

Yelken Yaz Okulu Öğrencileri Sertifikalarını aldı
124 views
02 Ekim 2018 - 9:33

Kartal Belediyesi ve Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü işbirliği ile 2009 yılından bu yana eğitim veren Yelken Yaz Okulu’nun 2018 yılı öğrencileri, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün katıldığı törenle diplomalarını aldı.

 

Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü’nde gerçekleştirilen sertifika törenine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Hüseyin Tozkoparan, Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Av. Perihan Sevim, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Kadın Kolları Başkanı Nejla Erdem, Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Hakan Ertunk, sertifikalarını alan öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Sertifika töreninde konuşma yapan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, yelken sporunun çocuklar üzerindeki etkilerine değinerek sözlerini şöyle sürdürdü “Önce ailelere teşekkür etmek istiyorum. Çocuklarını sorumluluk duygusu ile buraya getirdikleri ve vakit ayırdıkları için. Ben Kapadokyalıyım. Bizim oralarda böyle bir şey yok. Bana yelkeni anlatan, denizi anlatan, bu sporun güzelliklerini anlatan Hakan Bey. Bu spordaki en önemli husus, çocukların karar verme yeteneğini geliştirmesidir. 3-7 yaş arası çocuklarda bu refleks geliştiği takdirde, yaşamda karşılarına çıkan durumlarda karar verme yetenekleriyle kendilerini koruyabilecek. Bizim gibi gelir ayrımının farklılık gösterdiği ülkelerde sokak, bazen sıkıntılı olabiliyor. Çocuklar başka şeylere yönelmeye başlayabiliyor. Çocuklarınızı buraya getirerek o yönelmenin de önüne geçtiniz. Ayrıca Dragos Yelken İhtisas Kulübü, bünyesinde çay, tost vs. gibi şeyler satmayarak, yani gelir sağlamayarak burada son derece profesyonel bir eğitim veriyor. Küçük ama etkili bir kulüp. Etkisinin en önemli kısmı da gelir sağlayıcı bir kulüp olmamasından, tamamen spora gönül vermiş bir kulüp olmasından kaynaklanıyor.  Onun için arkadaşlarımızı destekliyor ve kutluyorum. Bizim açımızdan bakarsak, dokuz buçuk yıl öncesine göre, yani 2009’a göre bayağı ilerlediğimizi düşünüyorum. Bürokrasi, bir konuyu içselleştirmediği takdirde iş yürümez. Biz karar veriyorduk; ama bir çekiciye yelkeni çektiremiyorduk. İnançları yoktu. Ama şimdi müdürlerimizle, çalışanlarımızla yelkenin önemini kavramaya başladık. Çocuklarımızı kutluyorum. Başarılar diliyorum. Bu sporu bırakmayın, devam edin diyorum. Olabildiğince biz buraya destek olmaya çalışıyoruz. Artık spordan anlayan, sporun içinden gelen bir spor müdürümüz de var”

 

Konuşmanın ardından eğitim gören 80 öğrenci, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Hüseyin Tozkoparan, Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Av. Perihan Sevim ve Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Kadın Kolları Başkanı Nejla Erdem’in elinden sertifikalarını aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR