Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Halk oylaması Çınar Caddesi’nin yeni görünümünü belirledi

Halk oylaması Çınar Caddesi’nin yeni görünümünü belirledi
109 views
28 Eylül 2018 - 23:47

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Kartal Belediyesi kenti, semti, sokağı ilgilendiren her konuyu halka sorarak görüşlerini alan ve bu anlamda örnek bir yönetim anlayışı sergileyerek çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün “ Halkın onaylamadığı hiçbir projeye geçit vermedik, vermeyeceğiz” söylemini her projesinde temel alan Kartal Belediyesi Cevizli Mahallesi Çınar Caddesi’nde yapmış olduğu halk oylaması sonucu Çınar Caddesi’nin yenileme çalışmalarına başlandı.

 

Cevizli Mahallesi sınırları içerisinde bulunan 560 metre uzunluğundaki Çınar Caddesi’nde 160 ağaç bulunduğu alanın bütünlüğünü sağlamak amacıyla yapılan çalışma ile 60 korkuluklu bank ve her ağacın çevresini saracak şekilde metal korkulukla yeniden tasarlanıyor. Tasarımını vatandaşların belirlediği proje için 2017 yılında sandık kurularak halk oylaması gerçekleştirilmişti. Halk oylaması sonucu belirlenen projenin çalışmasına başlanıp 3 bankın ve ağaç korkuluğunun yerleştirildiği Çınar Caddesi’ni Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri ve Tasarım Araştırma ve Katılım ( TAK ) Kartal ekibi yerinde inceleyerek vatandaşlarla sohbet etti.  Sohbete katılan vatandaşlar Kartal Belediyesi tarafından yapılan projeden memnun kaldıklarını ve projenin tamamlanmasını canı gönülden istediklerini dile getirerek çalışma için Kartal Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR