Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kartal Belediyesi Zabıta ekipleri 7/24 görev başında

Kartal Belediyesi Zabıta ekipleri 7/24 görev başında
104 views
22 Eylül 2018 - 0:47

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Kartal Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, okul giriş çıkışlarında öğrencilerin güvenliğini sağlamak için çalışmalarına başladı.

 

Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 2010 yılından itibaren başlatılan projeyle ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin okul giriş ve çıkışlarında can güvenliğini sağlamak, yaya ve araç trafiğini düzenleyerek Kartallı öğrencilerin güvenli bir biçimde evlerine ulaşması için çalışmalarına devam ediyor.

Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte ilçedeki işlek caddeler üzerinde bulunan her okulun giriş-çıkış saatlerinde öğrencilerin rahat ve güvenli bir biçimde karşıdan karşıya geçmelerini sağlamak amacıyla trafik akışını düzenliyor. Kartallı öğrenciler böylece trafiğin yoğun olduğu caddelerde karşıdan karşıya güvenli bir şekilde geçerek okullarına ve evlerine ulaşıyor. Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ayrıca okul kantinleri ile okul çevrelerinde gıda satışı yapan kantin, pastane ve işyerlerine de sıkı denetim uyguluyor. Ekipler, okul kantinlerinde çalışan personelin hijyen kurallarına uygunlukları ile gıda maddelerinin standartlara uygunluklarını denetliyor.

 

Ekipler tarafından okul kantinlerine yönelik gerçekleştirilen denetimlerde, kantinlerin ilgili kanun ve yönetmeliklere uygunluğu, genel hijyen ve çalışma şartlarına bakıldı. Denetimlerde ayrıca okul kantinlerinin çalışma ruhsatları, çalışanların hijyen belgesi, kantinlerde satılması yasak ürünler, satılan ürünlerin son kullanma tarihleri, fiyat etiketleri kontrol edildi. Öte yandan ekipler, okul çevresinde öğrencilerin uğrak yerleri olan pastane, kafeterya ve seyyar satıcıları da sıkı bir denetimden geçirdi. Rutin olarak gerçekleştirilen denetimleri okulların açılmasıyla birlikte daha da yoğunlaştırdıklarını belirten Kartal Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla İlgün, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün okullar ve öğrenciler konusunda çok hassas olduğunu belirterek öğrencilerin sağlıklı ortamlarda ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için denetimlerinin devam edeceğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR