Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Gazilerimiz Maltepe’de  Onurlandırıldı

Gazilerimiz Maltepe’de  Onurlandırıldı
82 views
22 Eylül 2018 - 1:15

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle kahraman gazilerimiz ve  aileleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.

 

Maltepe Cevahir Hotel İstanbul Asia düzenlenen yemekli programa, Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’nın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral  Mehmet Salih Akay,  Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Ekşioğlu, Maltepe İlçe Emniyet Müdürü  Efkan Korkmaz,  Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, CHP İlçe Başkanı Engin Özkan, MHP İlçe Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yücel Şahin, kurum amirleri, muhtarlar, gaziler ve yakınları katıldı. 

 

Program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

 

Programa ev sahipliği yapan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, gazi ve yakınlarını karşılayarak hepsiyle yakından ilgilendi.

 

Bu toprakları vatan yapmak için canlarını ortaya koyanlarsınız

 

Kaymakam Dallı, programda yaptığı konuşmada Gazilik unvanının Türk Milleti için ne kadar önemli bir kavram olduğunu belirterek,  ‘Gazilik Türk Milletinin nazarında en büyük payelerden, en büyük rütbelerden birisi, daima şehitlik ile birlikte zikredilen, anılan gönüllerimizde, kalplerimizde, kültürümüzde çok büyük  yeri olan bir kavramdır. Nasıl olmasın ki? En aziz varlığımız olan canımızı vatanımız, namusumuz, şerefimiz, onurumuz için ortaya koymakla ancak gazi oluyoruz. Sizler, bu ulvi işi yapmış insanlar olarak bizim daima minnet duyacağımız büyüklerimiz, kardeşlerimizsiniz. 19 Eylül Gaziler Günü diyoruz. Bunlar elbette sembolik günler. Sizler her zaman bizim kalbimizde, gönlümüzdesiniz. Sizlere duyduğumuz minnet sadece bir gün, bir hafta değil sizler bu toprakları vatan yapmak için canını ortaya koyan insanlarsınız. Size duyduğumuz minnet hakikaten çok büyük. Ben bir kere daha burada sizlere minnetlerimi ifade ediyorum. Aramızdan ayrılıp ahirete irtikal eden gazi kardeşlerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum, şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum. Hayatta olan gazilerimize, kardeşlerimize sağlıklı, hayırlı uzun ömürler diliyorum. Yine böyle günlerde tekrar bir araya gelebilmek dileği  ile Gaziler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.’ dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR