Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kartal Belediyesi’ninmuhtarlarla 115. toplantısı…

Kartal Belediyesi’ninmuhtarlarla 115. toplantısı…
95 views
04 Eylül 2018 - 10:55

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün göreve geldiği 2009 yılında başlattığı ve her ayın ilk haftasında düzenlenen Muhtarlar Toplantısı’nın 115’incisi gerçekleştirildi. Eylül 2018 oturumunda muhtarlar, 9 yıldır devam eden Muhtarlar Toplantısı ile ilgili görüşlerinin yanı sıra mahallelerin sorunlarını paylaştı.

 

Kartal Belediyesi Ekolojik Eğitim Çadırı’nda gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Hüseyin Tozkoparan, Mustafa Fehmi Okay, Gökhan Yüksel, Cengiz Türkmen, Karyapsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Meclis Üyesi Mustafa Yüksel, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Tirgil ve Kartal’daki mahalle muhtarları katıldı. Eylül 2018 oturumunun açılışında konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, 9 yıldır her ay düzenlenen Muhtarlar Toplantısı’nın önemine vurgu yaparak yönetimin en önemli kademelerinden biri olan muhtarlarla 115. kez bir araya geldiklerini hatırlattı. Muhtarlardan gelen taleplere önem verdiklerini belirten Başkan Altınok Öz, sorunları dinlemeye hazır olduklarını vurguladı.

 

Toplantının bundan sonraki bölümünde Kartal’daki 20 mahalleden toplantıya katılan muhtarlar, mahallelerindeki sorunları, görüş ve önerilerini ileterek konuşmalarını gerçekleştirdi. Toplantının sonuç bölümünde konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz: “Göreve geldiğimiz günden bu yana, doğayı koruyarak ve ilçemizdeki yeşil alan sayısını ciddi oranda artırarak çalışmalarımızı sürdürdük, sürdürüyoruz. Bayram Demirkol Parkı’na bin kişi geliyor. Bazı günlerde ise bin kişinin üzerinde oluyor bu sayı. Sadece Kartal’dan da değil İstanbul’un her ilçesinden insanlar, Adalar ve deniz manzaralı parkımızın güzelliklerini görmeye, burada nefes almaya geliyor. Bu da İstanbulluların yeşil alana olan açlığını, özlemini, hasretini gösteriyor. Biz, Kartal Belediyesi olarak bundan sonra da vatandaşlarımızın yeşil alan konusundaki hasretini dindirmeye devam edeceğiz. Kurban Bayramı’nı geride bıraktık. Hem dini bayramlar, hem milli bayramlar, bizim milli kültürümüzdür. Geçenlerde kurban yeriyle alakalı muhalefetimizin olduğunu ifade etmiştim. Uygun görmememizin gerekçesini de kamuoyu ile paylaşmıştık. Karşı çıktığımızda da ısrarla kentin içerisinde kurban yeri olmayacağını, olmaması gerektiğini, yerleşim yerlerine yakın olmasının vatandaşın sağlığına zarar verebileceğini söylemiştik. Bunun için en uygun olabilecek yer, Aydos’tur. Olmayacaksa bile burada, kentin içerisinde olmaması lazım. Pendik gibi Tuzla gibi kurban alanı olarak ayıracağımız geniş bir alanımız yok bizim, uygun olan tek yer Aydos’tur” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR