Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Bayramlar, millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir

Bayramlar, millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir
100 views
21 Ağustos 2018 - 1:14

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 

Bayramların, millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günler olduğunu söyleyen Kaymakam Meftun Dallı, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

İnsanları sevgi, saygı ve kardeşlik duygularıyla kaynaştıran, birlik ve beraberlik ruhunu geliştiren, toplumsal dayanışma ve yardımlaşma hislerinin yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Bayramlar insani, millî ve manevi değerlerin yeniden yeşertilmesi ve hayata geçirilmesi açısından büyük önem taşıyan müstesna günlerdir.

Kurban Bayramı; cömertliğin, rahmetin ve bereketin bol olduğu, dargınlık ve kırgınlıkların unutulup milletin birbirine her zamankinden daha fazla kenetlendiği ve gönül birliği oluşturduğu dinî bayramlarımızdandır.

 

Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı, dayanışma ruhumuzu, kardeşlik bağlarımızı pekiştirecek bir fırsat olarak görmeliyiz. Bayram günleri, sevme sevindirme günleridir. Bu sevinci ailemizle, dostlarımızla, komşularımızla, kapısının çalınmasını bekleyen kimsesiz vatandaşlarımızla, huzurevindeki yaşlılarımızla, şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte yaşamanın birlik ve beraberlik duygularımızı arttıracağına inanıyorum.

 

İlçemizde, vatandaşlarımızın bayramı huzur içinde geçirebilmeleri için gerekli her türlü tedbir alınmıştır. Bayramda görev başında olan tüm güvenlik görevlilerimize, zabıta, itfaiye ve sağlık personelimize görevlerinde başarılar ve kolaylıklar dilerim.

 

Bu düşüncelerle Maltepeli hemşerilerimizin, Kurban Bayramını kutluyor, sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bu günlerin milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve esenlik getirmesini diliyorum.

                                                                                                                                                                   

Maltepe Kaymakamı

Meftun Dallı

                                                     

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR