Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

“1.Koşuyolu Futbol Turnuvası’nda Kupa Sahiplerini buldu”

“1.Koşuyolu Futbol Turnuvası’nda Kupa Sahiplerini buldu”
103 views
25 Temmuz 2018 - 16:53

Sağlık çalışanları arasındaki birlik ve beraberlik duygularının güçlendirilmesi, yorucu iş hayatındaki stresten uzaklaştırılmaları ve sporun teşvik edilmesi amacıyla “1.Koşuyolu Ailesi Futbol Turnuvası” düzenlendi. Etkinlikteki futbol heyecanı 3 hafta boyunca Cevizli Halısaha Spor Tesisinde Pazartesi ve Cuma günleri gerçekleştirildi. Koşuyolu Ailesinin oluşturduğu 12 takımın forma giydiği turnuvada, final mücadelesiyle şampiyon belirlenirken İstanbul İli 1. Bölge Kamu Hastaneleri Başkanlığına bağlı Hastane Müdürleri ile İstanbul İli 2. Bölge Kamu Hastaneleri Başkanlığına bağlı Hastane Müdürleri arasında gösteri maçı düzenlendi. 1.Koşuyolu Ailesi Futbol Turnuvası Etkinliği’ne İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, 1. Bölge Kamu Hastaneleri Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Ersin Şimşek, 1. Bölge Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Kürşat Tigen ve İlyas Çelebi, 2. Bölge Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcıları Dr. Yaşar Sertbaş ve Erdoğan Karabayır, 6. Bölge Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Muharrem Yahşi, Kartal İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bekir Necaeti Şimşek, Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, Sağlık-Sen İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Cesur Öztürk, Maltepe İlçe Spor Müdürü Serkan Sağbili, Kartal İSKİ Şube Müdürü Kıvanç Çiftçi, birçok sağlık yöneticisi ve sağlık çalışanı katılım gösterdi. 1.Koşuyolu Ailesi Futbol Turnuvası Etkinliği final karşılaşması ve kupa töreni kapsamında konuşmalarını gerçekleştiren Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Koşuyolu Ailesinin oluşturduğu sosyal organizasyonda emeği geçenleri tebrik ederek “Biz toplum olarak esasında sporu ve hareketi sağlatmamız lazım. Kalp hastası olmadan kalbimizi korumalıyız. Turnuvada da bir cerrah olarak cerrahların şampiyon olmasına da çaktırmadan sevindim.’’ dedi.

Ayrıca Koşuyolu Ailesinin sadece Türkiye için değil dünyanın sayılı marka hastanelerinden biri olduğuna değinen Memişoğlu, “Binalar ve fiziki yapılar çok daha kolay esas onun içini oluşturacak ruhu ve kültürü oluşturmak önemlidir. Koşuyolu Ailesi bu kültüre sahip marka hastanelerimizden bir tanesidir. Bizde elimizden geldiği kadar sizin başarınız için size destek vermeye çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi sizler insanlarımıza hizmet ediyorsunuz biz yöneticiler de sizlere hizmet ediyoruz. Sizin daha iyi hizmet sunabilmeniz için biz yöneticiler elimizden geleni yapıyoruz.’’ sözlerini ifade etti.

1. Koşuyolu Ailesi Futbol Turnuvası Etkinliği’nin oluşturulmasına büyük destek veren Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Kaan Kırali organizasyonunun birlik ve beraberlik duygusunun pekiştirdiğini vurgulayarak bu etkinliğin gelenekselleşeceği müjdesini Koşuyolu Ailesine verdi. 1. Koşuyolu Ailesi Futbol Turnuvası Etkinliği final karşılaşması ve kupa töreninde; “En İyi Seyirci Ödülleri” Gültekin Gezici ve Çelebi Albayrak’a,  “En Centilmen Oyuncu Ödülü” Mustafa Onur Gökçel’e, “En Yaşlı Ama En Genç Oyuncu Ödülü” Mehmet Emin Solak’a takdim edildi. Turnuva kapsamında en çok gol sayısı alan Mert Koçali’ye “Gol Kralı Ödülü” Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Kaan Kırali tarafından verildi. Turnuvanın düzenlemesinde ve organizasyondaki olağanüstü gayretlerinden dolayı Hastanemiz İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Ömer Çelik’e “Teşekkür Plaketi” Kartal İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bekir Necati Şimşek tarafından sunuldu. Turnuva üçüncülük ödülü Biyoteknik Takımına 1. Bölge Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kürşat Tigen, ikincilik ödülü Anjio Radyoloji Takımına 1. Bölge Kamu Hastaneleri Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Ersin Şimşik, birincilik ödülü Ameliyathane Takımına İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu tarafından takdim edildi. Futbol heyecanının doyasıya yaşandığı turnuvada derece alan takımların ve onların en büyük destekçileri olan taraftarlarının şölen havasındaki kutlamaları devam etti. Kupa töreni sonrası yeşil saha bu defa, coşkuyla söylenen şarkılara ve tezahüratlara sahne oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR