Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Ünlü işadamıŞarık Tara hayatını yitirdi…

Ünlü işadamıŞarık Tara hayatını yitirdi…
76 views
29 Haziran 2018 - 1:07

2 Haziran 2018 tarihinde kalp yetmezliği nedeniyle Acıbadem Maslak Hastanesi’nde takibe alınan işadamı Şarık Tara hayatını kaybetti. Vefatının ardından Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Metin Uzun yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “Sayın Şarık Tara, 2 Haziran tarihinden itibaren kalp yetmezliği nedeniyle Acıbadem Maslak Hastanesi’nde takibe alınmıştı. Maalesef bugün saat 19:19’da çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.”

Şarık Tara kimdir?

Enka Şirketler Grubu Fahri Başkanı Şarık Tara kimdir? Vergi rekortmenleri listesine giren ünlü iş adamı Şarık Tara 88 yaşında hayatını yitirdi…

22 Nisan 1930 yılında dünyaya gelen Tara Makedonya Üsküp doğumludur. Annesi Mahmure Hanım, babası ise Fevzi Bey’dir. Anne tarafından I. Murat’ın öncü kuvvet komutanı ve Yıldırım Bayezid tarafından Üsküp ve Kosova bölgesini idareye tayin edilmiş olan Yiğit Bey’in torunu olan Şara’nın Yaşar ve İlhan adında iki erkek kardeşi ile Vildan adında bir de kız kardeşi vardır. Kendisi de Üsküp’lü olan Yahya Kemal’le torun çocukları olması hasebiyle akrabadır. Tara soyadını Karadağ’daki Tara Dağı ve Tara Nehri’nden alan ailenin kökleri üç kuşaktır esnaflık yapan Hacıhamziç ailesine dayanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR