Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

“Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri” 18’inci kez sahiplerini buldu…

“Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri” 18’inci kez sahiplerini buldu…
73 views
09 Haziran 2018 - 15:58
  • DİLEK SABANCI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDEN İLK ÜÇ DERECE İLE MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER 50 CUMHURİYET ALTINI KARŞILIĞI TÜRK LİRASI İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Sabancı Vakfı’nın eğitim alanındaki başarıları teşvik etmek amacıyla hayata geçirdiği ödül programlarından biri olan “Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri”, 7 Haziran 2018 Perşembe günü düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende, Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden ilk üç derece ile mezun olan öğrencilere toplamda 50 Cumhuriyet Altını karşılığı Türk Lirası ödül takdim edildi.

Sabancı Vakfı Başkan Yardımcısı Zerrin Koyunsağan, Sabancı Vakfı Yöneticileri ve mezun öğrencilerin ailelerinin katıldığı törende, okul birincisi Nursena Üçtaş, ikincisi Burçin Erdaş ve üçüncüsü Döndünur Terme’ye ödülleri ve başarı sertifikaları verildi.

Törende konuşan Sabancı Vakfı Başkan Yardımcısı Zerrin Koyunsağan,“Vakfımız, 44 yıldır Türkiye’nin her bölgesinde eğitim kurumlarından öğretmenevlerine, öğrenci yurtlarından kültür merkezlerine kadar 120’yi aşkın kalıcı eser kazandırdı. Merhum Sakıp Sabancı, Vakfın yaptığı her çalışmanın sonunda, ‘Bunun eğitimle ilgili ayağı ne olacak?’ diye sorardı. Sabancı Vakfı’nın ülkemize kazandırdığı eğitim kurumları bu çabaların sonunda gelişmiş projelerdir. Bu projeler arasında yer alan Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de Sakıp Sabancı’nın teşvikiyle Sayın Dilek Sabancı tarafından yaptırılmış ve siz gençlerin eğitimine katkı sağlaması hedeflenmiştir. Bugüne kadar okulumuzdan mezun olan öğrencilerin gösterdiği başarılar bu hedefe ulaştığımızın en güzel göstergesidir. Sizlerle gurur duyuyoruz. Yepyeni başarılara imza atacağınız bu yeni yolda, şansınızın ve bahtınız açık olmasını ve başarılarınızın devamını diliyoruz” dedi.

Sabancı Vakfı, Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri kapsamında 18 yıldır, ilk 3 derece ile mezun olan öğrencileri ödüllendirirken, üniversiteyi en yüksek puanda kazanan 3 öğrenciye de Dilek Sabancı Başarı Bursu veriyor.

 

Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hakkında

Sabancı Vakfı tarafından 25 derslik kapasitesine sahip olarak yaptırılan ve kullanım hakkı Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,ilk öğrencilerini 1997 yılında kabul etti. Meslek lisesi bünyesinde her biri 40’ar kişilik olmak üzere 4 bilgisayar laboratuvarı, 1 fen laboratuvarı, kütüphane, 600 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu ve 120 kişilik konferans salonu yer alıyor. Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “muhasebe finansman”, “bilişim teknolojileri”, “pazarlama ve perakende”, “büro yönetimi”, “sekreterlik” dallarında öğrencileri iş hayatına ve yükseköğretime hazırlıyor. Her yıl okulu başarıyla bitiren ilk üç öğrenciye “Dilek Sabancı Eğitim Ödülü”, Lisans Yerleştirme Sınavı’nda en yüksek puan alan ve üniversiteye yerleşen üç öğrenciye de üniversite öğrenimleri süresince “Dilek Sabancı Başarı Bursu” veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR