Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kılıçdaroğlu, Kartal Belediyesi’ni Örnek Gösterdi…

Kılıçdaroğlu, Kartal Belediyesi’ni Örnek Gösterdi…
82 views
05 Haziran 2018 - 9:16

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarım asrı aşkın süredir tapularını alamayan Pendik Çınardere mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Ziyarette Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na eşlik etti.

 

Çınardere’ye gerçekleştirilen ziyarette CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; çok sayıda CHP Milletvekili, CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Kartal Belediyesi Meclis Üyesi hazır bulundu. Çınardere’nin mahalle sakinleri ziyaret boyunca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e yoğun ilgi gösterdi.

 

Kılıçdaroğlu, Kartal Belediyesi’ni Örnek Gösterdi, Sözünü Yineledi

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çınardere Mahalle sakinlerine seslendiği konuşmasında, Çınarderelilerin tapu sorununun ancak CHP tarafından çözülebileceğini söyledi. Daha önce de Kartal Belediyesi’nin tapu dağıtım törenlerini örnek gösteren Kılıçdaroğlu, sözünü yineleyerek şunları söyledi: “Bu semtte yaşayan insanlar, ömürlerinin 50-60 yılını burada geçirdi. Çocukları burada doğdu. Düğünler burada yapıldı. Gencecik çocuklar buradan askere gönderildi. Anılar, hatıralar, her şey burada… Şimdi diyorlar ki ‘buradan ayrılın.’ Bir insanın 60 yıl yaşadığı bir bölgeden dışarıya atılması hangi vicdanın kabul edeceği bir şeydir? Bu insanlar burada bu güzel yerleri yarattı. Şimdi onlara deniyor ki, ‘buradan çıkın. Size tapu vermeyeceğiz.’ Daha önce Kartal’da böyle bir sorun vardı. Oradaki insanlar tapularına kavuştular. Herkesin şu anda tapusu var. Ben burada yaşayan bütün kardeşlerime söz veriyorum. Sözüm sözdür. Hepiniz tapunuza kavuşacaksınız. Hepinize tapunuzu vereceğiz. Buraya emek harcadınız, çalıştınız, emek ürettiniz. Burada acılarınız, sevinçleriniz oldu. Burası sizin.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR