Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Minik öğrenciler, hem eğlendi, hem de el becerilerini ortaya koydu

Minik öğrenciler, hem eğlendi, hem de el becerilerini ortaya koydu
115 views
30 Mayıs 2018 - 13:22

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü’ne bağlı kreşlerde eğitim gören 6 yaş grubu öğrenciler, Çam Koleji işbirliğiyle düzenlenen atölye çalışmasında hem eğlendi, hem de el becerilerini ortaya koydu.

 

Kartal Belediyesi kreşlerinde eğitim gören 6 yaş grubu minik öğrenciler, Çam Koleji’nde düzenlenen ‘Görsel Sanatlar Atölyesi’, ‘Akıl Oyunları Atölyesi’, Mucit Atölyesi’ ve ‘Robotik Kodlama Atölyesi’ne katılarak yaptıkları küçük deneylerle, sanat ve bilime dair bilmediklerini öğrenme fırsatı buldu. Görsel Sanatlar Atölyesi’nde ‘Ouiver’ tekniğiyle boyadıkları resimleri kodlar oluşturarak canlandıran öğrenciler,

Mucit Atölyesi’nde sirke ve karbonatın kimyasal tepkimesi sonucu oluşan gazla balon şişirdi, okyanus suyu yaptı. Akıl Oyunları Atölyesi’nde birim küpleri ile 3 boyutlu eşleştirme yapmayı öğrenen minikler, Robotik Kodlama Atölyesi’nde ise kuklaları ‘Scratch’ ile kodlayarak kendi animasyonlarını tasarladı.

 

Edindikleri deneyimle hem eğlenen hem de yeni bilgiler edinen öğrenciler, atölye çalışmalarının ardından Çam Koleji Müdürü Bülent Bayram, Kartal Belediyesi Kreş sorumlusu ve öğretmenleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR