Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kartallı Vatandaşlar iftar sofralarında buluşuyor…

Kartallı Vatandaşlar iftar sofralarında buluşuyor…
90 views
24 Mayıs 2018 - 14:06

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Balkanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

 

İftar yemeğine, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, CHP Milletvekili Adayı Derya Şentürk, Kartal Balkanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Olcay Özgön, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri ve birim müdürleri katıldı. Başkan Altınok Öz, iftar saatinden önce dernek binasına gelerek vatandaşlarla uzun süre sohbet etti. İftar saatinin gelmesiyle okunan ezanın ardından orucunu açtı. Başkan Altınok Öz burada yaptığı konuşmada, Ramazan ayının tüm insanlık ve İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını temenni ederek, “Bugün Kartal’da yaşayan Balkan kökenli vatandaşlarımızla iftar sofrasında bir araya geldik. Ramazan ayı bereketiyle gelir, diliyorum ki tüm insanlık ve İslam âlemi için hayırlara vesile olur. Ülkemizin çok ihtiyacı olan birlik ve dayanışmayı kuvvetlendirir. Kartal Belediyesi olarak, sivil toplumun önemine inanıyoruz ve Kartal Balkanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni her zaman destekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

KARTALLILAR İFTAR SONRASI

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNDE BULUŞUYOR

 

Kartallı vatandaşlar, iftarlarını yaptıktan sonra Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Ramazan eğlencelerinde bir araya geliyor.

 

İftar sonrası vatandaşlar Kartal Belediyesi tarafından Yakacık Meydanı’nda düzenlenen Ramazan eğlencelerinde buluşarak huzurlu ve keyifli bir Ramazan geçiriyor. Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan’ın da katıldığı Ramazan eğlence etkinliğinde ilk olarak tasavvuf müziği konseri eşliğinde sema gösterisi gerçekleştirildi. Ardından ‘Ters Evlenme’ adlı Karagöz Hacivat gölge oyunu sahne aldı. Çocukların oyuna ilgisi büyüktü. Vatandaşlar, eski Ramazan akşamlarını aratmayan bu programın gerçekleşmesinde öncülük eden Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür ettiler.

 

BAŞKAN ALTINOK ÖZ CHP KARTAL

KADIN KOLLARI’NIN ANNELER GÜNÜ YEMEĞİNE KATILDI

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Kadın Kolları yönetimi tarafından 14 Mayıs Pazar günü Anneler Günü dolayısıyla düzenlenen, akşam yemeğine katıldı.

 

Ada Kartal Otel’de gerçekleşen yemeğe, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve eşi Feray Öz’ün yanı sıra; CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, CHP Kartal Kadın Kolları Başkanı Nejla Erdem, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Av. Perihan Sevim ve Özel Kalem Müdürü Banu Kocadağ katıldı.

 

CHP Kartal İlçe Başkanı’ndan ‘Güçlü Ekonomi’ Vurgusu

 

Konuşmasının başında tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayan, CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sosyal ve kültürel alanda yaptığı devrimlerle Türk kadının Avrupa’daki birçok ülkeden önce birçok hakka kavuştuğunu kaydetti. Konuşmasının devamında, Filistin’de yaşanan siyasi olaylara dikkat çeken CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, Türkiye’nin de ortadoğuda yaşanan siyasi süreçlere dâhil edilmek istendiğini ve buna ancak ekonomide güçlü olunarak karşı gelinebileceğini sözlerine ekledi.

 

“Biz Anneleri Sadece Anneler Günü’nde Hatırlamıyoruz”

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ise, Kartal Belediyesi’nin anneleri sadece, Anneler Günü’nde hatırlamadığını kaydederek;  “Bir kent yöneticisi her şeyden önce bir kenti güzelleştirir. Kentine zarar vermez. 2009 yılında annelerimize bir söz verdik. Anneleri rahatlatacağız, her mahalleye bir kreş yapacağız dedik. 13 kreşimizi açtık, 14’üncü kreşimizi Allah izin verirse 19 Mayıs Cumartesi günü açacağız. Bir gün Kreşler Müdürümüz bana geldi ve kreşlerimizden birinde alerjik bir çocuk olduğunu, çocuğun rahatsızlanmaması için maalesef kreşten çıkarılması gerektiğini söyledi. Şu cevabı verdim; ‘Çocuğu alerjik olan anneler o halde ne yapacak?’ O gün, alerjik çocuklar için bir kreş yapmaya karar verdik. Biz annelerimizi mümkün olduğu kadar rahat ettirmek ve sosyal alanda bulundurmak istiyoruz. Biz annelerimizi sadece anneler gününde değil, sosyal hayatın her alanında hatırlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün Ramazan ayı boyunca Kartallıların temiz ve lezzetli yemeklerle iftar açması amacıyla verdiği hizmet kapsamında, vatandaşlar iftar sofrasında birlikte oruçlarını açıyor.

 

Verilen mahalle iftarlarında Kartal Belediyesi yetkilileri de vatandaşlarla birlikte iftar sofralarında buluşmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan, Çavuşoğlu Mahallesi’nde verilen iftar yemeğine katılarak Ramazan ayının barış ve huzur getirmesi temennisinde bulunarak vatandaşlarla birlikte orucunu açtı. Vatandaşlar ise iftar sofralarının birlik olmanın, beraber olmanın güzelliğini yaşattığını söyleyerek bu ortamın oluşmasına vesile olan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkürlerini iletti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR