Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Başkan Altınok Öz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten ilham alıyoruz”

Başkan Altınok Öz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten ilham alıyoruz”
71 views
18 Mayıs 2018 - 20:33

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, 19 Mayıs’ta açılışı gerçekleşecek olan, Türkiye’nin ilk ve tek alerjik çocuklar kreşi Mevhibe İnönü Kreşi ve ilçe tarihinin bu güne kadar yapılan en büyük parkı olan, Yakacık Havuzlu Park’ta açılış günü için denetim gerçekleştirdi.

Açılış denetimine, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Mustafa Fehmi Okay, Gökhan Yüksel ve Cengiz Türkmen ve çok sayıda birim müdürü katıldı. Mevhibe İnönü Kreş alanı ve Yakacık Havuzlu Park alanını gezen Başkan Altınok Öz, uzun süre yetkililerden bilgi aldı.

 

“Atatürk’ün Halka Olan Sevgisinden ve Hedeflerinden İlham Alıyoruz”

Başkan Altınok Öz, yaptığı konuşmada; “Bugün çalışma arkadaşlarımızla birlikte 19 Mayıs’ta yani bu Cumartesi günü açılışları gerçekleşecek olan Mevhibe İnönü Kreşi ve Yakacık Havuzlu Park’ta son denetimlerimizi gerçekleştirdik. Türkiye’nin en çok kreşine sahip olan belediyesi olarak, Türkiye’nin ilk ve tek alerjik çocuklar kreşini açıyoruz. Geçtiğimiz hafta Anneler Günü’ydü. Çok değerli annelerimize 14’üncü kreşimizi hediye ediyoruz. Türkiye’nin ve özellikle İstanbul’un, hızla betonlaşmayı tartıştığı bu dönemde, Kartal’ın en büyük parkını yaptık. Kartal manzarasına hakim bir alanda, tüm vatandaşlarımızın keyifle vakit geçirebileceği Avrupa standartlarında bir parkı hizmete açıyoruz. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Sosyal devletin gereğini yaparak; annelerimizin, çocuklarımızın ve tüm vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Çünkü biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten ilham alıyoruz. O’nun bu halka olan sevgisinden ilham alıyoruz, bu ülkeyle ilgili olan hedeflerini sahipleniyoruz.” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR