Songün Gazetesi | 32 Yıldır Haber Veriyoruz

Kreş Öğrencilerinin ‘Düşlerin Rengi’ resim sergisi Kartal’da

Kreş Öğrencilerinin ‘Düşlerin Rengi’ resim sergisi Kartal’da
153 views
26 Nisan 2018 - 0:20

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü’ne bağlı kreşlere eğitim gören 6 yaş grubu öğrencilerinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle hazırladığı ‘Düşlerin Rengi’ resim sergisi, Kartal Belediyesi Fuaye alanında açıldı. Sergi açılışına Kartal Belediye Başkan Vekili ve Yardımcısı Gülcemal Fidan, Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, Kreşler Müdürü Enif Yavuz Dipşar, kreş öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Toplam 675 çocuğun eğitime devam ettiği kreşlerde 6 yaş grubu öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Görsel Sanatlar dersi resim öğretmenleri Dilek Turan ve Gamze Ülger gözetiminde hazırladığı sergide, tual üzerine akrilik boya çalışmasıyla oluşturulan 90 resim yer alıyor. Çocukların rengârenk dünyalarını yansıtan sergi, ziyaret eden vatandaşların da ilgisini çekiyor. Çocuklara 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bilincini amaçlayan ve bunu eğlenerek yapmalarına aracı olan sergi, 26 Nisan’a dek ziyarete açık kalacak.

 

2009 yerel seçimlerinde ilçede 1 tane olan kreş sayısını 14’e çıkaran Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, “Amacımız, devletimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün yolundan giden şuurlu nesiller yetiştirmek” dedi. Sergi açılışında ziyaretçilere ve davetlilere, öğrencilerin okuduğu 23 Nisan şiirleri eşliğinde kokteyl ikramında bulunuldu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR